• facebook
 • rss
 • Otwórzmy się na Jezusa!

  red.

  dodane 15.04.2017 14:22

  Życzenia wielkanocne biskupów gliwickich.

  Wiele jest w życiu takich chwil, które zapadają w pamięć i dają impuls do nowego, odważnego podejmowania wyzwań, które stawia przed nami świat. Taką chwilą i wydarzeniem w życiu uczniów Jezusa było zapewne odnalezienie pustego grobu, spotkanie swojego zmartwychwstałego Mistrza i przebywanie z Nim do momentu Jego wniebowstąpienia.

  Święta Wielkanocne powinny i dla nas być takim momentem, kiedy na nowo przejmiemy się tym, że Chrystus z miłości do każdego z nas przyjął mękę i śmierć na krzyżu, a później chwalebnie wrócił do życia, żeby każdy z nas mógł dostąpić kiedyś chwały zmartwychwstania.

  Do tego jednak potrzeba naszego autentycznego otwarcia się na Jezusa Chrystusa. Tego spotkania Jezusa Chrystusa na drogach naszej wielkanocnej radości życzymy wszystkim Diecezjanom.

  Bóg daje każdemu z nas to, czego nam najbardziej potrzeba, tylko trzeba w to mocno wierzyć. Dlatego życzymy również, aby umacniała się nasza wiara w Boga Żywego w naszym życiu, Jego obecność i dobro, które nam daje. W tym wyjątkowym dla naszej diecezji roku towarzyszy nam także radość z jubileuszu 25-lecia posługiwania naszej diecezji oraz otwartego pierwszego synodu diecezjalnego; niech te wydarzenia również prowadzą do spotkania Zwycięskiego Zbawiciela.

  Życzymy, by błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego towarzyszyło Wam wszystkim na czas świętowania radości paschalnej i na każdy kolejny dzień.

  Bp Jan Kopiec

  Bp Jan Wieczorek

  Bp Gerard Kusz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół