• facebook
 • rss
 • [Video] Piekary szykują się na misterium męki Jezusa

  jj

  dodane 05.04.2017 11:23

  Piekarskie Misterium Męki Pańskiej trwa aż trzy dni. Ostatnie sceny z życia Jezusa przedstawiane będą w Niedzielę Palmową, w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek.

  W tym roku hasłem misterium są słowa Jezusa wypowiedziane przez Niego na krzyżu: „Pragnę”. Wystąpi w nim ok. 120 aktorów amatorów z Piekar Śląskich i z terenów całej archidiecezji.

  Zobaczcie filmiki i zdjęcia fotoreportera "Gościa Niedzielnego", Romana Koszowskiego z próby misterium:

  Misterium Męki Pańskiej - Piekary Śl., próba
  Gość Katowicki

  Piekary Śląskie, Misterium - próba
  Gość Katowicki

  W Niedzielę Palmową 9 kwietnia od 9.30 na kalwarii, przy ul. Bytomskiej oraz w bazylice odegrane zostaną: wjazd  Pana Jezusa do Jerozolimy, wypędzenie przekupniów, poświęcenie palm oraz procesja z palmami do bazyliki.

  W Wielki Czwartek 13 kwietnia od 9.00 w bazylice, na rajskim placu oraz kalwarii odbędą się Gorzkie Żale, kazanie pasyjne oraz Misterium Męki Pańskiej (Ostatnia Wieczerza, modlitwa w Ogrójcu, zdrada i pojmanie, Jezus wtrącony do rzeki Cedron, poniżenie u Annasza, zaparcie się Piotra oraz sąd u Kajfasza i uwięzienie).

  W Wielki Piątek 14 kwietnia od 9.00 w bazylice przy ul. Bytomskiej oraz na kalwarii zaplanowano Gorzkie Żale, kazanie pasyjne, procesję na ul. Bytomskiej oraz misterium (lament Matki Najświętszej, procesja pasyjna do pałacu Kajfasza, Jezus przed Sanhedrynem, Jezus pierwszy raz przed Piłatem, Jezus przed Herodem, dekret Piłata, biczowanie, Droga Krzyżowa na  Wzgórze Ukrzyżowania, złożenie do grobu, liturgiczne zakończenie misterium oraz adoracja krzyża i relikwii krzyża świętego).

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół