• facebook
 • rss
 • Politechnika Śląska zaprasza na dni otwarte

  kc

  dodane 28.03.2017 20:08

  Na czwartek uczelnia przygotowała specjalny program dla dziewczyn.

  Dni Otwarte Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbędą się 30 i 31 marca od 10.00 do 15.00.

  W pierwszym dniu przygotowano specjalny program dla dziewczyn. Założenie jest takie, żeby przekonać, że nauki ścisłe i techniczne nie są jedynie domeną mężczyzn. Dzień Otwarty dla Dziewczyn to między innymi okazja do spotkań ze studentkami, doktorantkami i wykładowczyniami. Podczas wykładów będzie można zgłębić m.in. temat inżynierii damskiej torebki, a także dowiedzieć się, dlaczego warto zostać wrażliwą panią inżynier. Gwoździem programu będzie bieg w kasku kandydatek na studia wokół Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Start o godz. 12.30. Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody.

  W piątek zainteresowana studiami młodzież będzie miała szansę zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej i poznać zasady rekrutacji. Będzie możliwość zwiedzenia laboratoriów i sal wykładowych wszystkich wydziałów oraz rozmowy ze studentami i wykładowcami.

  Dwudniowej imprezie będą towarzyszyły pokazy dronów, bolidów wyścigowych i robotów, które zostały skonstruowane przez członków studenckich kół naukowych.

  Osoby zainteresowane zwiedzeniem wydziałów znajdujących się w Katowicach i Zabrzu także będą miały taką możliwość. Wystarczy, że w piątek pojawią się w wybranej przez siebie jednostce. Jednocześnie reprezentanci katowickich i zabrzańskich wydziałów obecni będą w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie odpowiedzą na pytania kandydatów.

  Więcej informacji na temat Dni Otwartych Politechniki Śląskiej TUTAJ, a o Dni Otwartym dla Dziewczyn TU.

  Budynek Politechniki Śląskiej w Gliwicach   Budynek Politechniki Śląskiej w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół