• facebook
 • rss
 • Zbiórka na Rusinowice

  kc

  dodane 18.03.2017 13:44

  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej potrzebuje wsparcia.

  W III niedzielę Wielkiego Postu w całej diecezji przeprowadzona będzie kolekta na ośrodek w Rusinowicach k. Lublińca, należący do Caritas gliwickiej. Od ponad 24 lat prowadzi on profesjonalną rehabilitację leczniczą.

  „Do ośrodka przybywają niepełnosprawne dzieci i młodzież z całej Polski, co jest pięknym wkładem naszej diecezji w dobro całego społeczeństwa. Do ośrodka najczęściej trafiają osoby cierpiące na dziecięce porażenie mózgowe, przepuklinę oponowo-rdzeniową, dystrofie mięśniowe, stany powypadkowe i pooperacyjne, często powiązane z niesprawnościami, jak upośledzenie umysłowe, głuchota, ślepota oraz napady padaczkowe (...). Przez cały rok organizowane są 3-tygodniowe turnusy dla 80 dzieci i tyluż opiekunów, a więc w sumie dla 160 osób. Zatem w ciągu roku ośrodek przyjmuje ponad 2,5 tys. ludzi. Najczęściej przybywają osoby z rodzin ubogich, których nie stać nawet na częściowe pokrycie kosztów pobytu rodziców lub opiekunów” – pisze ks. Franciszek Balion, dyrektor ośrodka w liście zapowiadającym zbiórkę.

  Podkreśla w nim także, że ośrodek został wybudowany przed 25 laty, kiedy obowiązywały inne normy budowlane i teraz musi być przystosowany do nowych wymogów. Ostateczny termin mija w tym roku. „Dlatego zwracamy się do wszystkich wiernych naszej diecezji i do wszystkich ludzi dobrej woli, prosząc o pomoc i materialne wsparcie dla prowadzonych prac, mających na celu dalsze, jakże potrzebne i pożyteczne funkcjonowanie tej instytucji” – apeluje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół