Nowy numer 21/2018 Archiwum

Gliwice na 9 sposobów

Dziewięć - to liczba zeszytów przewodnika po mieście, który dostępny będzie już w tym tygodniu.

Przewodnik „Wycieczki z Wędrowcem” to nowa publikacja, wydana przez Muzeum w Gliwicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Gliwickie Metamorfozy

Składa się on z 9 zeszytów z trasami tematycznymi - Stare Miasto; Rozwój miasta na przełomie wieków XIX i XX; Szlakiem przemysłu i myśli technicznej; Echa dawnych wojen; Dzieło gliwickich ewangelików; Śladem pamiątek kultury żydowskiej; Rzeźby i pomniki; Miasto-ogród, Gliwice oczami literatów.

Zeszyty zawierają informacje i materiał ikonograficzny – zdjęcia archiwalne i współczesne oraz mapkę z proponowaną trasą.

17 marca o 17.00 w Wilii Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się spotkanie ze autorami przewodnika, członkami Stowarzyszenia Gliwickie Metamorfozy: Markiem Klimurczykiem, Anną i Markiem Kołodziejami, Wojciechem Kwietniewskim, Adamem Łysiakiem, Małgorzatą Malanowicz i Maciejem Porańskim oraz wykład w ramach cyklu Wycieczki z Wędrowcem: Echa dawnych wojen.

Od tego dnia „Wycieczki z Wędrowcem” można będzie nabyć w Willi Caro i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Kino Amok Scena Bajka (ul. Dolnych Wałów 3), a także pisząc na adres: redakcja@muzeum.gliwice.pl.

Zeszyty przewodnika "Wycieczki z Wędrowcem"   Zeszyty przewodnika "Wycieczki z Wędrowcem" Muzeum w Gliwicach

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma