• facebook
 • rss
 • W czym jesteśmy lepsi od ateistów?

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 11.03.2017 14:07

  Szafarze z kilku miast i dekanatów spotkali się na Wielkopostnym Dniu Skupienia.

  Z dwóch bytomskich dekanatów, a także z Pyskowic i Toszka przyjechali Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej na Wielkopostne Dni Skupienia do kościoła pw. Dobrego Pasterza w Bytomiu.

  Już rano mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Przed południem Mszę świętą odprawił dla nich bp Jan Kopiec.

  - W okresie Wielkiego Postu, kiedy zabiegamy o naszą sprawiedliwość, doskonałość i zbliżenie się do Chrystusa, takie spotkanie jest niezwykle budujące, bowiem jako chrześcijanie odkrywamy w sobie ustawiczne przynaglenie, by z życia uczynić piękną podróż przez ziemię, czyniąc dobrze - powiedział na początku Eucharystii bp Kopiec i zapewnił, że posługa szafarzy jest Kościołowi bardzo potrzebna.

  W homilii biskup przyznał, że Boże prawo często odbieramy "jako coś obciążającego, a życie mogłoby być takie czy inne, gdyby nie przykazania, które każą ciągle mieć Boga przed oczami".

  - Tak jednak czynimy, jako nasze przewrotne zachowanie, by niemal wytargować od Boga, by był dla nas łaskawszy, milszy, bliższy... - stwierdził, porównując taką postawę do pobłażania wobec nieposłuszeństwa dzieci, co "najczęściej kończy się porażką". - Pan dał nam te wszystkie wskazania, aby nas wzmocnić - podkreślił.

  - Czujemy się wywołani do tablicy, bowiem na ustach mamy piękne przykazania, a jednak ciągle odczuwamy, że czegoś nam brakuje do bycia "doskonałym jak Ojciec Niebieski" - przyznał bp Kopiec.

  Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii biskup zwrócił uwagę, że wśród ateistów też jest wielu dobrych ludzi. - W czym więc jesteśmy lepsi? To może być zastanawiające, a niekiedy nawet zawstydzające, ale powinno być zawsze mobilizujące - podkreślił.

  - Akurat wy macie ten wspaniałą bliskość Boga przez posługę, jaką wypełniacie. Ta bliskość powinna także charakteryzować was w postępowaniu każdego dnia - zachęcał.

  Na zakończenie Eucharystii biskup dziękował szafarzom za spotkanie i wyraził radość z każdego skierowanego dla nich dnia skupienia, na którym może być obecny.

  - Jesteśmy adresatami tego wezwania, by bardziej czytelna i zrozumiała stała się nasza posługa na rzecz potrzebujących, zwłaszcza chorych - powiedział ks. Krystian Piechaczek, organizator Wielkopostnych Dni Skupienia dla szafarzy.

  Najbliższe dni skupienia odbędą się w kolejną sobotę 18 marca w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach dla szafarzy z dekanatów: Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry-Stare Tarnowice, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.

  Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą   Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół