• facebook
 • rss
 • Ostatnie dni na rejestrację!

  kc /inf. prasowa

  dodane 08.03.2017 15:53

  Jeszcze tylko dwa dni pozostały na rejestrowanie się do "Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej".

  Dzięki konkursowi uczniowie klas maturalnych mają szansę rozpocząć studia stacjonarne I stopnia na jednym z ponad 30 kierunków uczelni bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

  Uczestnicy „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej” mogą wziąć udział w rywalizacji zarówno z matematyki, jak i z fizyki. Konkurs jest podzielony na dwa etapy. W pierwszym trzeba zdalnie rozwiązać zadania, które są opublikowane na platformie konkursowej. Każdy z uczestników może rozwiązać dowolną liczbę zadań. Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych nie więcej niż 200 uczestników z każdej z obu dziedzin. Ten etap zostanie zorganizowany na Politechnice Śląskiej w formie zadaniowej lub w formie maratonu nocnego.

  Laureatami „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej” zostaną uczniowie, którzy w drugim etapie uzyskają co najmniej 70 procent możliwych do zdobycia punktów. Na podstawie listy rankingowej najlepsi uczestnicy w każdej z dziedzin zostaną podzieleni na trzy kategorie – laureatów I, II i III stopnia. Nagrodą dla laureatów I stopnia, czyli pierwszych 10 osób, są miejsca na wybranych kierunkach studiów stacjonarnych, czyli indeks Politechniki Śląskiej.

  Natomiast laureaci II stopnia otrzymają 40 punktów preferencyjnych w postępowaniu rekrutacyjnym, a laureaci III stopnia – 30 dodatkowych punktów.

  Termin na rejestrację i rozwiązanie pierwszej partii zadań mija 10 marca.

  Szczegółowe informacje: zlotyindeks.polsl.pl.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół