• facebook
 • rss
 • Ważny czas, bo ostatni

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 26.02.2017 21:53

  Koncert w ramach kampanii hospicyjnej odbył się w kościele św. Kamila w Zabrzu.

  Zespół „Oratorium” z Radomia pod kierownictwem ks. dr. Lecha Gralaka można było usłyszeć 26 lutego w kościele kamilianów. Koncert zorganizowany został w ramach 13. ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Opiekun rodzinny – samotny bohater” z myślą o tych, którzy opiekują się osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Można było też wesprzeć zabrzańskie hospicjum.

  – Jest to czas ważny, bo ostatni – powiedziała Łucja Bartoszewska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” im. Matki Teresy w Zabrzu o tym momencie, kiedy towarzyszą chorym. – I bardzo trudny. W hospicjum staramy się nieść profesjonalną opiekę lekarską, pielęgniarską, psychologiczną i duchową, ale bardzo ważna jest też ta zwykła pomoc, sąsiedzka, koleżeńska. Pomoc, która dodaje skrzydeł i wzmacnia siły – przypomniała.

  Zabrzańskie hospicjum działa od ponad 20 lat. Wspiera też osoby, które po śmierci swoich bliskich przeżywają żałobę, dorosłych i dzieci.

  - Bardzo ważna jest też ta zwykła pomoc, sąsiedzka, koleżeńska - powiedziała Łucja Bartoszewska o wsparciu dla rodzin osób chorych   - Bardzo ważna jest też ta zwykła pomoc, sąsiedzka, koleżeńska - powiedziała Łucja Bartoszewska o wsparciu dla rodzin osób chorych Mira Fiutak /Foto Gość Utwory wykonywane podczas koncertu przez zespół „Oratorium” przeplatane były wierszami ks. Jana Twardowskiego, które recytowała Urszula Potyka.

  – Dzisiejszy koncert został zorganizowany pod takim szczytnym hasłem, byśmy mogli zrozumieć, jak wielką wartość ma życie każdego człowieka. Chorego, umierającego i zdrowego, bo każdy przed majestatem Boga jest niepowtarzalny – powiedział ks. Lech Gralak, założyciel tego zespołu wokalno-instrumentalnego o charakterze ewangelizacyjnym.

  W jego składzie na przełomie ponad 40 lat pojawiło się około 300 osób. W repertuarze zespół ma blisko 600 utworów. Do tej pory nagrał 21 płyt, z muzyką religijną, pieśniami patriotycznymi, muzyką rozrywkową, ludową i utworami dla dzieci. Koncertuje w wielu miejscach w kraju i na świecie.

  Zabrzański koncert zorganizowały parafia św. Kamila i Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” im. Matki Teresy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół