• facebook
 • rss
 • Bożonarodzeniowa katecheza na scenie

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 13.01.2017 17:52

  W Gliwicach najlepsi uczestnicy przeglądu odebrali nagrody – 25 grupowych i 44 indywidualne.

  Dzisiaj, 13 stycznia, w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym odbyła się gala przeglądu, w którym uczestniczyło ponad pół tysiąca osób. Prezentowali różnorodne przedstawienia, m. in. jasełka po śląsku i góralskie, taneczne, tradycyjne i bardziej nowatorskie.

  XVII Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych trwał od 12 do 16 grudnia. – Poziom był bardzo wysoki, a każda z grup zaprezentowała coś innego – mówi organizatorka Aleksandra Maliszewska. – Świetnie też wszystko się udało pod względem organizacyjnym, bo uczestnicy są już przyzwyczajeni do rytmu przeglądu. Jestem pełna podziwu dla pracy dzieci i młodzieży, ale też opiekunów i rodziców, którzy np. szyją stroje, przygotowują dekoracje. To ogromna praca, ale widać w tym pasję i radość.

  Nagrody wręczały Bogumiła Kluszczyńska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach i Magdalena Budny, sekretarz Powiatu Gliwickiego
  Nagrody wręczały Bogumiła Kluszczyńska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach i Magdalena Budny, sekretarz Powiatu Gliwickiego Mira Fiutak /Foto Gość Aleksandra Maliszewska zajmuje się przeglądem od 2004 roku, od jego piątej edycji. – Bardzo doceniam pracę opiekunów szkół specjalnych, kiedy mają ciekawe pomysły na przedstawienia. Tak rozdzielają role, żeby każde dziecko miało w nim odpowiednie dla siebie zadanie – zauważa. Największe wrażenie w tym roku zrobiło na niej przedstawienie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach ze scenariuszem napisanym przez nauczycieli. – Uczniowie występowali razem ze swoimi rodzicami, którzy jak Aniołowie Stróżowie krok w krok postępowali za swoimi dziećmi – wspomina.

  – Każdy z nas nosi w sobie iskrę światła, które może zapalać drugiego człowieka. Życzmy sobie tego, żebyśmy byli pochodniami niosącymi innym wiarę, nadzieję i miłość. Przekazaliście nam przepiękną katechezę bożonarodzeniową, katechezę nadziei, wyjętą prosto z Pisma Świętego – powiedział do uczestników ks. Adam Spałek, diecezjalny wizytator katechizacji.

  Aleksandra Maliszewska, organizatorka Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych   Aleksandra Maliszewska, organizatorka Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych Mira Fiutak /Foto Gość Przekazał też gratulacje od nieobecnego w tym roku na gali bpa Gerarda Kusza, który razem z prezydentem Gliwic Zygmuntem Frankiewiczem i starostą gliwickim Waldemarem Dombkiem patronuje przeglądowi.

  Każdą edycję organizatorzy zamykają w liczbach. W tym roku na scenie pojawiło się 518 osób. Wśród nich 120 aniołków, 35 króli, 44 pastuszków, 20 wystąpiło w roli Maryi i 16 w roli Józefa. Wyniki przeglądu TUTAJ

  Są już stali uczestnicy, którzy przyjeżdżają od lat. Najmłodsze w tym roku były 3-latki z gliwickiego Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. A z kolei Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach miał aż 4 grupy uczestników – szkolną, zerówkę, koło teatralne gwarowe i koło teatralne starszych dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół