• facebook
 • rss
 • Zaśpiewają dla Szymona

  mf

  dodane 05.01.2017 14:05

  Ewa Uryga oraz inni muzycy wystąpią w koncercie charytatywnym, który odbędzie się w Bytomiu.

  W kościele Trójcy Świętej w Bytomiu (ul. Kwietniewskiego 1) 22 stycznia o 18.00 odbędzie się III Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Wystąpią: Ewa Uryga, Chór Gospel z Kluczborka, Marcin Gad, pomysłodawca i organizator koncertów oraz inni muzycy.

  Uczestnicy koncertu usłyszą w ich wykonaniu pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. A także tradycyjne kolędy, bo będzie też okazja do wspólnego kolędowania.

  To trzecia edycja koncertów charytatywnych, które organizuje Marcin Gad, obecnie uczeń klasy maturalnej. – Kiedy miałem 15 lat, stwierdziłem, że warto wykorzystać talenty i możliwości, którymi zostałem obdarzony. Pomyślałem o koncertach charytatywnych, które pozwalają wspólnie zrobić coś dla innych i konkretnie pomóc. W każdym człowieku są gigantyczne pokłady dobra, ale nie każdy do końce wie, jak je wykorzystać – mówi.

  Dochód z pierwszego koncertu poszedł na pomoc pacjentom hematologii i onkologii dziecięcej we Wrocławiu, drugi dla niepełnosprawnych braci z Bytomia, z rzadką chorobą genetyczną.

  Ten koncert będzie na leczenie i rehabilitację Szymona Szpaka, który mieszka w Bytomiu-Szombierkach. Chłopak był w śpiączce, obecnie jest z nim minimalny kontakt, ale wymaga dużej i kosztownej rehabilitacji, być może będzie możliwość w jego przypadku skorzystania z metody wszczepienia stymulatora mózgu.

  Wstęp na koncert jest bezpłatny. Pieniądze z przeprowadzonej w trakcie koncertu zbiórki w całości zostaną przekazane na potrzeby Szymona.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół