• facebook
 • rss
 • Patrzymy na ten czas z nadzieją

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 01.01.2017 18:27

  Modlitwa za miasto i koncert na rozpoczęcie nowego roku w Zabrzu.

  W południe 1 stycznia w kościele św. Kamila noworocznej Mszy św. w intencji miasta i jego mieszkańców przewodniczył ks. Marcin Stokłosa, proboszcz parafii Świętego Krzyża i dziekan dekanatu Zabrze. Razem z nim modlili się proboszczowie zabrzańskich parafii, obecni byli również przedstawiciele władz miasta.

  – Patrzymy na ten czas, który daje nam Bóg, z nadzieją. Chcemy powierzyć nasze miasto, naszą małą ojczyznę, ten cenny dla nas kawałek ziemi Bożemu miłosierdziu – powiedział o. Wojciech Węglicki MI, proboszcz parafii kamilianów, przypominając, że od kilku lat tego dnia odbywa się w tym kościele modlitwa za Zabrze, któremu od ponad 20 lat patronuje św. Kamil, i za jego mieszkańców.

  Ks. Marcin Stokłosa w homilii zauważył, że nowy rok to nie tylko nowe perspektywy, ale też czekające nas trudne zakręty życia. 1 stycznia w Kościele obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. – Życzę sobie i wam, żeby nasze serca były wypełnione Bożym pokojem. Tym, który Książę Pokoju, Jezus Chrystus, przyniósł na ziemię w noc betlejemską – powiedział.

  Przypomniał też zebranym słowa modlitwy o pokój św. Franciszka: „Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju, abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść; wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; jedność tam, gdzie panuje zwątpienie; nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; światło tam, gdzie panuje mrok; radość tam, gdzie panuje smutek”.

  Na popołudnie w Domu Muzyki i Tańca zaplanowany został Koncert Noworoczny „Operetka, moja miłość!” w wykonaniu Zabrzańskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego razem z solistami i tancerzami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół