• facebook
 • rss
 • Czas na ostatnie przygotowania

  mf

  dodane 01.01.2017 11:15

  W sześciu miastach diecezji gliwickiej 6 stycznia przejdą Orszaki Trzech Króli.

  Został niecały tydzień na przygotowania stroju i rekwizytów, żeby razem z innymi wziąć udział w orszaku. W naszej diecezji zorganizowane zostaną one w sześciu miastach: Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Pyskowicach, Tarnowskich Górach i Lublińcu. Honorowy patronat nad orszakiem objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

  Poza Tarnowskimi Górami, gdzie przejdzie jeden pochód, w pozostałych miastach orszaki wyruszają trzema nurtami (każdy w innym kolorze) i wszystkie spotykają się przy szopce, żeby tam oddać pokłon Jezusowi.

  W Gliwicach wyruszają o 14.00. Grupa czerwona spod kościoła św. Michała, niebieska z placu przed dworcem PKP, a żółta z placu obok kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Wszystkie spotykają się na gliwickim rynku.

  W Zabrzu orszak też rozpoczyna się o 14.00. Grupa w kolorze czerwonym zbiera się przy kościele św. Kamila, niebieska przy kościele św. Józefa, a żółta na placu przed Halą Pogoń. I zmierzają w kierunku kościoła św. Anny, gdzie spotykają się przy szopce.

  W Bytomiu orszak wychodzi o 15.00. Pochód w kolorze czerwonym wyrusza z ul. Krakowskiej (przy stacji benzynowej Shell), niebieski z pl. Akademickiego, a żółty z ul. Dworcowej (przy dworcu). Spotykają się wszystkie na bytomskim rynku.

  W Pyskowicach początek o 14.00. Grupa czerwona wychodzi sprzed kościoła św. Mikołaja, niebieska - sprzed kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a żółta z placu przy kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła. I kierują się na rynek.

  W Lublińcu orszak rusza już o 12.30. Grupa zielona wychodzi sprzed kaplicy wojskowej bł. Piotra Jerzego Frassatiego, niebieska sprzed kościoła św. Mikołaja (obie połączą się przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z wiernymi z tej parafii około 12.45), a grupa czerwony idzie od kościoła św. Teresy Benedykty od Krzyża. Wszyscy około 13.30 spotykają się na rynku i dalej razem idą do kościoła św. Stanisława Kostki.

  W Tarnowskich Górach natomiast przejdzie jeden orszak, który wyruszy o 12.15 spod kościoła śś. Ap. Piotra i Pawła, a zakończy się pokłonem Trzech Króli na tarnogórskim rynku.

  Razem z Urzędami Miejskimi organizację orszaków w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu i Pyskowicach koordynuje Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, w Tarnowskich Górach organizatorami są burmistrz miasta i Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, a w Lublińcu - Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, burmistrz miasta i Kuria Diecezjalna w Gliwicach.

  Na mapie Fundacji Orszak Trzech Króli do tej pory znalazło się ponad 550 miejscowości w całej Polsce i ponad 20 za granicą, gdzie 6 stycznia przejdą orszaki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół