• facebook
 • rss
 • Czekamy…

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 15.12.2016 20:20

  Nagrodę specjalną w konkursie „W żłobku na sianie” otrzymał Oskar Auguścik ze SP nr 17 w Zabrzu za wykonanie pięknych prac aż w trzech kategoriach.

  Podsumowanie XIX konkursu rękodzieła dziecięcego „W żłóbku na sianie“ z wręczenie nagród odbyło się dziś w domu parafii św. Anny w Zabrzu.

  – Jest to dla nas naprawdę bardzo wdzięczna, bardzo radosna praca, że możemy oglądać piękne wytwory dzieci i ich rodzin, babć, dziadków, nauczycieli, wszystkich wspomagających –  mówiła Teresa Put, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu. Nawiązując do odśpiewanej przez młodzież piosenki powiedziała, że w okresie świątecznym możemy się na chwilę zatrzymać w gonitwie i pomyśleć o tym,  na co my czekamy. – Że czekamy na Chrystusa Nowonarodzonego, wierzymy, że przyjdzie. Ta inicjatywa i konkurs umacnia nas w przekonaniu, że robimy dobrze, że wiemy co robimy i że zależy nam, nauczycielom, na chrześcijańskim wychowaniu młodego pokolenia – podkreśliła.

  Na konkurs wpłynęło 169 prac: szopek witraży, haftów i płaskorzeźb z kilkunastu placówek oświatowych Zabrza. Założeniem jest, żeby prace przedstawiały tradycję chrześcijańską świąt Bożego Narodzenia i żeby nie było w nich tzw. gotowców. Uczestnicy konkursu stosowali różne materiały:  orzechy, kasztany, makarony, papier, wełnę itp. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie. Można ją będzie oglądać w niedzielę, 18 grudnia, po wszystkich Mszach świętych przedpołudniowych. 

  Lista nagrodzonych osób znajduje się na stronie OPP nr 3.

  Prace Oskara Auguścika, za które otrzymał nagrodę specjalną   Prace Oskara Auguścika, za które otrzymał nagrodę specjalną Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół