• facebook
 • rss
 • To dar nie dla prywatnej satysfakcji

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 08.12.2016 21:40

  Diecezja gliwicka ma 26 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

  Biskup Jan Kopiec ustanowił 26 nowych szafarzy na Mszy Świętej w katedrze w Gliwicach. Mężczyźni pochodzą z 18 parafii naszej diecezji, gdzie będą posługiwali.

  - Z dziejów zbawienia wiemy, że drogi współpracy człowieka z Bogiem wyglądały różnie. Bóg wierny swojemu przymierzu i człowiek ciągle próbujący pokazać swoją własną moc i własne oblicze, nawet godząc się, by być Stwórcy nieposłusznym. Dlatego tym bardziej w pamięci już młodego Kościoła mocno odbiła się niezwykła tajemnica, która dokonała się dzięki Maryi - rozpoczął homilię biskup, odnosząc się do przypadającej tego dnia uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

  Biskup Kopiec wyraził radość z faktu, że "dzięki posłudze szafarzy Kościół gliwicki pięknie się rozwija i pokazuje bardzo bogate możliwości przybliżania Jezusa Chrystusa ludziom każdego czasu". Wskazywał też na rolę ostatniego soboru i odnowionej liturgii w kształtowaniu nowych form współpracy w Kościele.

  Eucharystię koncelebrowali proboszczowie parafii, z których pochodzą nowi szafarze Eucharystię koncelebrowali proboszczowie parafii, z których pochodzą nowi szafarze Szymon Zmarlicki /Foto Gość - "Niech Mi się stanie według twego słowa" to zgoda na coś bardzo wielkiego. Każdy z nas na różny sposób daje w swoim życiu podobną odpowiedź: "Oto idę, Panie!" - mówił biskup, dziękując za podjęcie tej odpowiedzialnej decyzji zarówno nowym szafarzom, jak i ich proboszczom. - Żaden Boży dar nie jest dany tylko dla prywatnej satysfakcji ani do kompletowania różnych ciekawych zadań, ale dla ubogacenia wspólnoty Kościoła - zaznaczył.

  - To zadanie na miarę możliwości i na miarę miłości, którą się żyje i którą się rozwija. (...) Przyjmijcie naszą gorącą prośbę, abyście sił nie szczędzili, by Chrystus docierał do każdego człowieka. Zwłaszcza tego, któremu jest trudno w chorobie, cierpieniu i samotności. Idźcie do nich z nadzieją i dobrym słowem, ale zwłaszcza w pokazywaniu mocy Jezusa Chrystusa - apelował biskup.

  Po homilii każdy z mężczyzn został wezwany po imieniu przed ołtarz, gdzie następnie wszyscy razem złożyli przysięgę. Dwóch nowo ustanowionych szafarzy już podczas tej Mszy udzielało Komunii wiernym.

  Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół