• facebook
 • rss
 • Uczą asertywności

  Karolina Gatys

  dodane 20.08.2016 21:00

  Wystartowała kampania przeciwko dawaniu pieniędzy żebrzącym.

  W Bytomiu ruszyła akcja pod hasłem "Nie dawaj pieniędzy na ulicy. Pomagaj Roztropnie”. Happening zorganizowany został na ulicy Dworcowej – tam, gdzie problem dotyka nie tylko przechodniów, ale i właścicieli lokali gastronomicznych oraz okolicznych sklepów.

  Wspólne malowanie bytomskiej pocztówki   Wspólne malowanie bytomskiej pocztówki Karolina Gatys Przedstawiciele poszczególnych instytucji edukowali społeczeństwo, a już niedługo na ulicach miasta mają pojawić się plakaty i banery promujące przedsięwzięcie. Organizatorzy kampanii społecznej uświadamiają, by nie dawać gotówki osobom żebrzącym na ulicy. Jak przekonują, większość z tych ludzi cierpi na chorobę alkoholową i właśnie na napoje z procentami przeznacza pieniądze, a wyżebrane złotówki zasilają konto sprzedawców używek.

  Inauguracja kampania z udziałem przedstawicieli władz miasta   Inauguracja kampania z udziałem przedstawicieli władz miasta Karolina Gatys Wolontariusze z Bytomskiej Radości Życia rozdawali ulotki, krówki i plakietki. Te ostatnie były wyrabiane na oczach przechodniów. Dzieci miały okazję puszczać bańki oraz pomalować wielką pocztówkę, która ma być powielona i trafić do sprzedaży. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych przygotowali przedstawienie uliczne – Kopciuszka.

  Inauguracja akcji odbyła się w piątek i potrwa do końca września.

  Artyści ulicznego przedstawienia   Artyści ulicznego przedstawienia Karolina Gatys

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół