• facebook
 • rss
 • Zachowaj spokój i idź za Jezusem!

  Magdalena Starzec

  dodane 18.08.2016 14:31

  Kolejna ewangelizacja na Krupówkach w Zakopanem. Pod hasłem: "Keep calm and follow Jesus" grupa młodzieży oazowej z diecezji gliwickiej przeżywająca rekolekcje I stopnia w Ochotnicy Dolnej pod opieką ks. Piotra Dyducha przeszła w ewangelizacyjnym korowodzie.

  Młodzi swoją radością pokazywali, że człowiek, który spotkał Jezusa Zmartwychwstałego, jest prawdziwie szczęśliwym chrześcijaninem.

  Zaczęli od Mszy Św. o 12.30 w kościele pw. Świętej Rodziny. Wspólnota oazowa, która tego dnia przeżywała dzień Zmartwychwstania (rekolekcje oazowe mają swój specjalny program), rozpoczęła ewangelizację od najważniejszego spotkania z Jezusem w Eucharystii. Później młodzi modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia i zaśpiewali hymn Światowych Dni Młodzieży.

  Na kościelnym skwerku została przedstawiona pierwsza z czterech pantomim. Następnie grupa przeszła w żywiołowym korowodzie, śpiewając i uwielbiając Boga. Uczestnicy akcji nieśli transparenty z ewangelizacyjnymi tekstami: „Nie mów Bogu, że masz wielki problem – powiedz problemowi, że masz wielkiego Boga”, „Jezu, ufam Tobie” albo „Bóg kocha Ciebie, właśnie Ciebie!”.

  Pochód był przeplatany pantomimami, których bohaterką była kobieta, początkowo szczęśliwa przy Panu Jezusie. W jej życiu pojawił się jednak grzech, który oddalił ją od Boga. Jej samotna walka z grzechami była bezowocna. Dopiero gdy spojrzała na Pana Jezusa, pozwoliła Mu walczyć za nią. I On wygrał, tak jak wygrywa każdego dnia.

  Cała akcja była przeprowadzona w formie flash mobu. Oklaski, okrzyki: „Jezus żyje!” i zbierający się w jednym momencie tłum. Wszyscy ubrani w te same białe koszulki z napisem: „Keep calm and follow Jesus”. Młodzież „zrobiła raban” i pokazała przy tym prawdziwą radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa.

  Reakcje ludzi były różne. Nie zabrakło uśmiechu, serdeczności i ciepła, niektórzy nawet przyłączali się do radosnego korowodu. Byli jednak również tacy, którzy nie ukrywali pogardy dla wydarzenia. Ich w szczególny sposób młodzież pragnie otoczyć modlitwą.

  Po ewangelizacji grupa uczestników rekolekcji miała czas wolny w Zakopanem, wybrała się do pobliskiej restauracji i... kontynuowała ewangelizację poprzez wspólną modlitwą przed posiłkiem i ciągłe śpiewy. Spotkani ludzie wykazywali zainteresowanie koszulkami, a młodzi nie kryli, że pragną być szczęśliwi i podążać za Jezusem.

  Zobacz młodych ewangelizatorów na Krupówkach w GALERII ZDJĘĆ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół