• facebook
 • rss
 • Włączyć emocje

  Jan Maniura

  dodane 11.08.2016 21:55

  W Rusinowicach zakończył się 4. turnus szermierczy dla niepełnosprawnych.

  W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Rafała Archanioła odbył się 4. turnus szermierczy, którego celem jest wsparcie procesu rehabilitacyjnego podopiecznych ośrodka. Trwał on od 2 do 11 sierpnia, a uczestniczyło w nim 60 dzieci z różnymi dysfunkcjami. W ostatnim dniu odbyła się gala, na której pacjenci ośrodka zaprezentowali czym jest szermierka oraz czego się nauczyli.

  – Szermierka, ale w ogóle sport w rehabilitacji jest bardzo cenny, ponieważ dużo bardziej motywuje dzieci do poprawy swojego stanu zdrowia niż zwykła rehabilitacja. Tradycyjne metody dla dzieci są po prostu nudne, jednak jeśli dodamy do tego sport, to wtedy włączamy emocje i to właśnie one sprawiają, że dziecko samo chce pracować, pokazać że może coś osiągnąć, że może być lepsze i dzięki temu przy takim samym wysiłku osiągamy dużo lepsze efekty – mówił Stefan Makowski, Pojedynki wzbudzały wielkie emocje zarówno wśród uczestników, jak i widzów   Pojedynki wzbudzały wielkie emocje zarówno wśród uczestników, jak i widzów Jan Maniura przedstawiciel Fundacji Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport oraz medalista igrzysk paraolimpijskich. – Największym sukcesem są uśmiechy dzieci, a także fakt że te zajęcia sprawiają, iż dużo lepiej radzą sobie w życiu – podkreślił.

  – Szermierka jest dyscypliną składającą się z wielu innych dyscyplin, takich jak pływanie, gra w piłkę, w siatkówkę i wiele innych. Właśnie ta multidyscyplinarność i ogólny rozwój, jaki tutaj proponujemy dzieciom, pomaga nam dotrzeć do każdego dziecka z każdą dysfunkcją – zauważył Paweł Stroka, jeden z trenerów szermierki, który szkolił dzieci.

  Duże emocje wśród podopiecznych ośrodka wzbudził pokaz teledysku „YES I CAN” promujący paraolimpiadę, która odbędzie się w Rio de Janeiro we wrześniu bieżącego roku.Na zakończenie gali wszyscy uczestnicy zostali pasowani na szermierzy oraz dostali pamiątkowe upominki.

  Każdy z uczestników został pasowany na szermierza   Każdy z uczestników został pasowany na szermierza Jan Maniura

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół