• facebook
 • rss
 • Podziękowanie biskupa za ŚDM

  kc

  dodane 07.08.2016 16:44

  Bp Jan Kopiec: Z nowym entuzjazmem idźmy odważnie do świata z przesłaniem o bliskości Jezusa zawsze Miłosiernego.

  Po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży bp gliwicki Jan Kopiec dziękuje za włączenie się diecezji w organizację wydarzenia.

  „Wdzięczni jesteśmy Opatrzności Bożej, że na szlakach wydarzeń znalazła się nasza Ojczyzna z Krakowem na czele, a także wszystkie polskie diecezje. Także nasza Diecezja Gliwicka włączyła się w to budujące dzieło, które już stało się ważnym ogniwem budowania Królestwa Bożego w naszych sercach i w całym Kościele Chrystusowym. Wszyscy doświadczyliśmy umiejętnej współpracy różnorodnych gremiów, by stworzyć jak najbardziej sprzyjające warunki dla przeżycia tego podniosłego czasu” – napisał w liście odczytanym dziś w kościołach.

  Biskup dziękuje za włączenie się w wysiłek organizacyjny i wymienia wiele wartości, które ukazały się w tym czasie: otwartość serc, gościna w parafiach i rodzinach, dzielenie się swoimi doświadczeniami wiary i wartościami życia, okazanie prawdziwej wspólnoty z gośćmi z zagranicy, a także uczestnikami ŚDM z diecezji.

  W etap diecezjalny zaangażowało się 63 parafie, które przyjęły niemal 2200 osób. Podziękowania skierowane są do Wszystkich, z duszpasterzami na czele, Centrum Diecezjalnego ŚDM, rzeszy wolontariuszy. „Ciesząc się wynikami całego wydarzenia zachęcam teraz do pielęgnowania tego, co tegoroczne ŚDM Kraków 2016 umocniły w nas. Z nowym entuzjazmem idźmy odważnie do świata z przesłaniem o bliskości Jezusa zawsze Miłosiernego w otwierającą się przed nami przyszłość” – napisał bp Jan Kopiec.

  Pełny tekst listu jest do pobrania poniżej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół