• facebook
 • rss
 • Afrykanie dołączyli do śląskich pielgrzymów

  raf

  dodane 04.08.2016 12:55

  W Czekanowie do 31. Rybnickiej Pielgrzymki dołączyli pielgrzymi z Republiki Środkowoafrykańskiej.

  Na trasie 71. Pieszej Pielgrzymki Rybnickiej znalazły się dziś m.in. miejscowości Czekanów i Górniki. Pielgrzymi, idący w 8 różnych grupach, wysłuchali porannej konferencji w Czekanowie, a następnie przeszli przez tzw. most dwóch serc. – Pomódlcie się proszę w tym miejscu za małżonków i proście także o dobrą żonę i dobrego męża – zapraszał do modlitwy ks. Marek Bernacki, organizator pielgrzymki.

  Jak na razie pogoda dopisuje. – Jest nawet trochę za ciepło – mówią zgodnie pielgrzymi. Aktualnie są w Górnikach, gdzie przewidziano dłuższą pauzę. Jest czas na ciepły posiłek, odpoczynek i modlitwę. Tu zaprezentowały się poszczególne grupy. Była też okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz wspólna Eucharystia.

  Pewną nowością rybnickiej pielgrzymki jest możliwość darmowych badań. "Gabinet medyczny" przygotowano w garażu obok remizy strażackiej. Pielgrzymi mają możliwość skontrolowania wagi, wzrostu, ale także otyłości czy odwodnienia. Od razu ustawiła się kolejka do darmowych badań. – Wszyscy chcą wiedzieć, ile kto przytył – żartował ks. Bernacki.

  Odcinek z Czekanowa do Górnik pokonał także bp Zbigniew Tadeusz Kusy, franciszkanin, z Prowincji Wniebowzięcia NMP z Katowic Panewnik. Od 1978 r. posługuje w Afryce, a od dwóch lat jest biskupem. Początkowo pracował w Zairze (aktualna Republika Demokratyczna Kongo), a obecnie służy Kościołowi w Republice Środkowoafrykańskej, w samym sercu Afryki. Jest z nim prawie 30-osobowa grupa. Wcześniej uczestniczyli oni w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

  Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę w kierunku Tarnowskich Gór.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół