• facebook
 • rss
 • Odnaleźć sens

  pk, kgj

  dodane 08.07.2016 08:30

  Formacja, zwiedzanie i wieczorne seanse filmowe - tak spędzali rekolekcje muzycy kościelni.

  Prawie 40 muzyków kościelnych z diecezji gliwickiej i opolskiej uczestniczyło w rekolekcjach, które odbywały się od 4 lipca w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. W ciągu tych kilku dni starali się odnajdować sens swojej posługi, ale przede wszystkim sens bycia chrześcijaninem.

  - „Kim jesteś? Po co to robisz?” - pod takim hasłem upłynęło pierwsze popołudnie. Razem próbowaliśmy wrócić do początku naszej posługi i odpowiedzieć sobie na te pytania. Każdy, otwierając oczy o poranku, powinien przypomnieć sobie, kim jest: mężem, żoną, chrześcijaninem, siostrą zakonną, księdzem, i w tym kontekście przeżyć ten dzień - mówi ks. Piotr Kierpal, diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych i zespołów śpiewaczych, organizator rekolekcji.

  W drugim dniu uczestników odwiedził bp Rudolf Pierskała. Odprawił w ich intencji Mszę św. i wygłosił słowo Boże. Po południu była okazja powrotu do lat dzieciństwa - przejazd „Nyską Ciuchcią” przez miasto, by odwiedzić kilka kościołów, w których uczniowie i nauczyciele DIMK zaprezentowali różne utwory na organach, wprawił wszystkich w dobry nastrój. Pobyt nad Jeziorem Nyskim był też okazją do wypłynięcia na godzinny rejs.

  - Słuchanie nauk rekolekcyjnych, oglądanie filmów o tematyce religijnej („Bóg nie umarł”, „War Room”), powrót do początków i radosne biesiadowanie miały nas oderwać od prozy codziennego życia i doprowadzić do zauważenia w nim niezwykłych rzeczy, którymi codziennie obdarowuje nas Bóg - podsumowuje ks. Kierpal.

  Kolejne rekolekcje odbędą się w przyszłym roku w Rudach Raciborskich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół