• facebook
 • rss
 • Rozrywka z Bogiem od świtu do nocy

  red.

  dodane 03.07.2016 14:10

  - Poczułam, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą - mówi Julka po zakończonym w sobotę obozie w Głuchołazach.

  W tym roku ministranci i marianki z parafii św. Gerarda w Gliwicach pod opieką ks. Adriana Pietrzyka wyjechały na wypoczynek do ośrodka "Banderoza" w Głuchołazach. Wspólne spędzanie czasu mijało na rozmowie, zabawie, grach i zawodach.

  Uczestnicy brali udział w rozgrywkach sportowych, zajęciach na basenie oraz uczyli się strzelać z łuku. Grupa odwiedziła też kilka interesujących miejsc - Głuchołazy, Nysę oraz jaskinie w Jeseniku w Czechach. Odbywali też relaksujące sesje w grocie solnej.

  - Codziennie uczestniczyliśmy w Mszy św., w której prosiliśmy o potrzebne łaski. Każdy dzień kończyliśmy wspólną modlitwą. Nie zabrakło tańca belgijskiego na zakończenie dnia oraz strefy kibica, kiedy całą ekipą kibicowaliśmy polskiej reprezentacji - relacjonuje ks. Pietrzyk. - Tradycyjnie odwiedził nas też ksiądz proboszcz. Wspólne spędzenie tego czasu dało nam wiele radości i satysfakcji, z ogromną przyjemnością powtórzylibyśmy ten wyjazd - dodaje.

  Uczestnicy obozu cieszą się ze świetnej atmosfery, miłych ludzi i przeżytych razem przygód. - W "Banderozie" nie mieliśmy nawet czasu się nudzić, bo wychowawcy oraz ośrodek zapewniali nam rozrywkę od świtu do nocy. Byłem tam tylko tydzień, ale z wielką chęcią zostałbym jeszcze na kolejny - mówi Kamil, jeden z obozowiczów.

  - Dzięki ludziom, których tam spotkałam, poczułam, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą. Codziennie mieliśmy wiele atrakcji, dzięki którym mogliśmy aktywnie spędzać czas. Wieczory mijały nam na wspólnych zabawach i rozmowach. Codziennie coś się działo - cieszy się z kolei Julka. - Zwiedzanie jaskini w  Czechach było bardzo ciekawe. Chętnie zostałabym tam na dłużej. Nasz wyjazd uważam za bardzo udany, z niecierpliwością czekam na kolejny - dodaje.

  "Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem. Każdy wnosi z sobą to, co ma najlepszego. Zatem, aby wszystko mieć, potrzebujemy siebie wzajem. Bracie, siostro, ręka w rękę razem idź" - to słowa piosenki, które dla młodzieży i wychowawców stały się mottem wakacyjnego wyjazdu.

  Zobacz w GALERII ZDJĘĆ, jak dzieci i młodzież spędzały czas na wakacyjnym wyjeździe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół