• facebook
 • rss
 • Młody apostoł młodych

  Szymon Zmarlicki

  dodane 18.06.2016 15:15

  Bp Adam Wodarczyk udzielił święceń kapłańskich salezjaninowi ks. Tomaszowi Sage SDB w parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach.

  Ks. Tomasz Sage SDB leży krzyżem przed ołtarzem podczas Litanii do Wszystkich Świętych Ks. Tomasz Sage SDB leży krzyżem przed ołtarzem podczas Litanii do Wszystkich Świętych Szymon Zmarlicki /Foto Gość Dla parafii to wyjątkowa chwila, bowiem święceń diakonatu i prezbiteratu zwykle udziela się w katedrach lub bazylikach.

  W tym roku to już drugie tak nietypowe wydarzenie w diecezji gliwickiej. Podobna uroczystość miała miejsce na początku maja w Wielowsi. Tam święcenia przyjęło dwóch franciszkanów (przeczytaj więcej TUTAJ).

  - To ewenement - skomentował na początku Mszy ks. prałat Eugeniusz Bieniek, proboszcz parafii. - Jestem głęboko wdzięczny, że spotykamy się przy ołtarzu w tak niecodziennych okolicznościach. Jednak wydarzenie to ma przede wszystkim wymiar ponadczasowy i uniwersalny - zaznaczył.

  Ks. Eugeniusz Bieniek zakłada nowo wyświęconemu księdzu szaty liturgiczne Ks. Eugeniusz Bieniek zakłada nowo wyświęconemu księdzu szaty liturgiczne Szymon Zmarlicki /Foto Gość Proboszcz przybliżył też życiorys neoprezbitera.

  Ks. Tomasz Sage SDB jest wychowankiem szkoły i oratorium prowadzonych przez księży salezjanów w Reptach Śląskich. Po wstąpieniu do salezjańskiego seminarium w strukturach inspektorii wrocławskiej, przez dwa lata obywał staż w Irlandii, a następnie przez kolejne cztery lata studiował w Jerozolimie, gdzie przyjął święcenia diakonatu.

  Droga umierania i powstawania

  Sakramentu kapłaństwa salezjaninowi udzielił bp Adam Wodarczyk, również pochodzący z Tarnowskich Gór biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, a wcześniej moderator generalny Ruchu Światło-Życie. Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów, w tym ks. Jarosław Pizoń SDB, nowy przełożony inspektorii pw. św. Jana Bosko we Wrocławiu, a także wielu księży diecezjalnych oraz salezjanów ze wspólnot m.in. we Wrocławiu i Reptach Śląskich. Przybyli też przedstawiciele seminarium salezjańskiego w Jerozolimie. Obrzędowi święceń, jak i całej liturgii towarzyszył śpiew chóru złożonego z tarnogórskich scholi oraz młodzieży salezjańskiej.

  W homilii bp Adam Wodarczyk mówił o zadaniach i zobowiązaniach, jakie stają przed księdzem i salezjaninem. - Wszyscy z radością patrzą na ciebie, bo dołączasz do szeregu kapłanów i będziesz spełniał posługę, która w szczególny sposób ma uobecniać Chrystusa - zwrócił się do wówczas jeszcze diakona.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół