• facebook
 • rss
 • Park u Królowej Luizy

  kc

  dodane 08.06.2016 14:48

  Otwarcie dla zwiedzających 11 czerwca podczas Industriady.

  Działalność Parku 12C Sztolni "Królowa Luiza" zainaugurowana zostanie dzień wcześniej, ale obiekt ogólnodostępny będzie od soboty. Znajduje się on przy ul. Sienkiewicza 43 w Zabrzu (w miejscu dawnego skansenu górniczego „Królowa Luiza”).

  Jego atrakcje to przede wszystkim podziemny park maszyn górniczych, zlokalizowany w dawnych wyrobiskach "Królowej Luizy” oraz rozbudowana strefa naziemna, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Wszystko przygotowane jest tak, żeby było dużo interakcji, aktywnej nauki i zabawy, a także możliwość wypoczynku i rozrywki. Ta część sztolni powstała przede wszystkim z myślą o rodzinach z dziećmi oraz organizowanych grupach szkolnych.

  Wszystko to będzie można oglądać cały dzień, 11 czerwca, podczas Industriady – święta Szlaku Zabytków Techniki. Zwiedzanie zaplanowano od ósmej rano do późnych godzin nocnych, a wieczorem nad sztolnią latać będzie ogromny balon pasażerski. Przygotowano też wieczór akordeonowy z Marcinem Wyrostkiem, Pawłem Nowakiem oraz zespołami Symetrio i Krzikopa. Każdy, kto będzie miał na sobie coś pomarańczowego, w kolorze Industriady, wchodzi na koncerty za darmo!

  Program Industriady w sztolni dostępny jest TUTAJ.

  W parku są miejsca do aktywnej zabawy i wypoczynku   W parku są miejsca do aktywnej zabawy i wypoczynku Agnieszka Wróblewska /UM Zabrze

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół