• facebook
 • rss
 • Uważnie i odważnie

  Mira Fiutak

  dodane 04.06.2016 16:21

  - Wsłuchujcie się w to, co dobre, i chciejcie takimi być, kiedy dorośniecie, bo nie ma piękniejszego skarbu niż dobry człowiek - powiedział bp Jan Kopiec do dziewcząt z grup Dzieci Maryi.

  Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach 4 czerwca pielgrzymowały Dzieci Maryi. Obok prezbiterium stanęły poczty sztandarowe różnych parafii diecezji gliwickiej. Pielgrzymka przypadła w dniu liturgicznego wspomnienia Niepokalanego Serca NMP.  Eucharystii w rudzkiej bazylice przewodniczył bp Kopiec.

  W homilii nawiązał do kościoła św. Anny w Jerozolimie, przypominającego nam postać tej, która musiała mieć wpływ na Maryję w pierwszych latach jej życia. – Tą przewodniczką była jej matka, św. Anna, która – sądząc po późniejszych wydarzeniach, które znamy  – uczyła swoją córkę umiłowania sercem tego, co trzeba nam w świecie zrealizować – powiedział. – Maryja wykorzystała ten czas przy kochającym sercu matki w sposób niezwykły i nie dziwmy się, że potem to mogło tak pięknie zaowocować. Znamy scenę zwiastowania. Maryja zdała ten egzamin w sposób niezwykle dojrzały – przypomniał biskup gliwicki.

  Zachęcał do takiej postawy. Dzisiaj bardzo nam tego potrzeba. Na różnych etapach życia trzeba mieć dużo uwagi co do kierunku naszego życia i odwagi, by wybierać to, co dobre, co buduje. Bo człowiek dojrzały ma otwarte serce – powiedział.

  Podkreślał rolę nauczycieli, opiekunów, moderatorów i księży, zachęcając ich do tego, żeby również potrafili „w sposób uważny i odważny wychowywać dobrych ludzi”. A wy wsłuchujcie się w to, co dobre, i chciejcie takimi być w świecie, kiedy dorośniecie. Bo nie ma piękniejszego skarbu niż dobry człowiek, który nie oszuka, nie wykorzysta, ale pomoże, poda rękę – zwrócił się do dziewcząt z grup Dzieci Maryi. – Byście kiedyś były tymi, które będą potrafiły pomagać innym. Macie wskazany dobry kierunek, teraz tylko warto nauczyć się takiej uwagi i odwagi, że żeby iść tą dobrą drogą – zachęcał biskup gliwicki.

  Na zakończenie Eucharystii bp Kopiec wręczył wyróżnienia szczególnie zaangażowanym w pracę animatorkom grup Dzieci Maryi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół