• facebook
 • rss
 • Śląski Pulitzer przyznany

  raf

  dodane 03.06.2016 11:10

  Marcin Zasada z "Dziennika Zachodniego" laureatem I nagrody w dziennikarskim konkursie Silesia Press – "śląskiego Pulitzera".

  Dziennikarz został nagrodzony za tekst "Jerzy Gottfried, budowniczy Śląska: Architekt nie może myśleć, że narodził się w nim pomazaniec boży". To wywiad z 93-letnim architektem Jerzym Gottfriedem, który zaprojektował wiele znanych, charakterystycznych obiektów w regionie.

  Artysta był obecny na gali wręczenia nagród. – Gratuluję autorowi mistrzostwa w przedstawieniu sprawy, ale dla mnie ważne jest też to, że w tym wywiadzie odnalazłem siebie; będąc rozmówcą, byłem jednocześnie partnerem autora – wyznał Gottfried.

  – Świat biegnie tak nieubłaganie, że czasami gdzieś po drodze gubimy tego typu wielkie nazwiska, wielkie życiorysy, wielkie dokonania i osiągnięcia – mówił nagrodzony autor.

  II nagrodę i III nagrodę otrzymały dziennikarki Polskiego Radia Katowice: Monika Krasińska za reportaż "Za wszelką cenę" o akcji ratowniczej w polskim górnictwie i Ewa Niewiadomska za rozmowę przeprowadzoną z prof. Andrzejem Jasińskim.

  Nagrodę specjalną przyznano istniejącemu od ponad 20 lat Radiu Piekary, które w ostatnim czasie zmieniło formułę w kierunku stacji informacyjno-publicystycznej.

  Była to 11. edycja konkursu Silesia Press. Nagradzane są materiały, które cechuje nie tylko znakomity warsztat dziennikarski, ale także społeczny oddźwięk, jaki wywołują w regionie i poza nim. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 75 prac. Zdaniem jury poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół