• facebook
 • rss
 • Ewangelizacja z rozmachem

  kc

  dodane 02.06.2016 09:43

  Kulturalia, Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny oraz piknik - organizatorzy zapraszają na wielkie święto do Gliwic.

  Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny to połączenie dwóch idei w jedno. Marszu dla Jezusa, który ma korzenie w Kościele protestanckim i Marszu dla Życia i Rodziny z korzeniami w Kościele katolickim. Dlaczego razem? – Bo jedynym dawcą życia jest Jezus i tylko w Jezusie wszystko ma sens i jest na właściwym miejscu – wyjaśniają organizatorzy. Po raz pierwszy taki marsz przeszedł w Gliwicach w zeszłym roku. Tym razem wydarzenie poprzedzą Kulturalia (od 8 czerwca, zapisy do 3 czerwca) z różnymi warsztatami: gospel, tańca nowoczesnego i hebrajskiego, teatralne, hand made, warsztaty grafiki komputerowej, realizacji dźwięku. Dla wszystkich warsztatów 11 czerwca będzie dniem finałowym z możliwością prezentacji.  W ramach Kulturaliów odbędzie się także spektakl pt "Klucze" (7 czerwca o 19.00 w  Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Barlickiego 3 – Stara Kotłownia).

  Marsz rozpocznie się 11 czerwca po Mszy w gliwickiej katedrze o 11.00.  Przejdzie na Rynek, plac Krakowski, pod Urząd Miasta i do parku Chopina. Będzie on miał charakter ewangelizacyjny i ekumeniczny, z udziałem chrześcijan innych wyznań.

  Na zakończenie marszu o 15.00 odbędzie się uwielbienie, prowadzone przez Dom Modlitwy, a po nim piknik rodzinny, czyli ciąg dalszy spotkania pt. „Życie, rodzina – moja pasja”. W programie są ponadto: koncert CDN, uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Mamre, pantomima, kolejne uwielbienie Live Worship, a o 19.30 koncert warsztatów gospel z Peterem Francisem&Gabrielą Gąsior.  

  W przygotowanie wydarzenia włączyły się różne wspólnoty i organizacje. Więcej szczegółów na stronie jednego z organizatorów: www.inicjatywamissio.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół