• facebook
 • rss
 • Św. Joanna Beretta Molla w Lisowicach

  sz

  dodane 23.05.2016 00:48

  W niedzielę bp Jan Kopiec umieścił relikwie świętej w kościele pw. św. Jana Nepomucena.

  Relikwie w kościele w Lisowicach umieścił bp Jan Kopiec podczas uroczystej Sumy   Relikwie w kościele w Lisowicach umieścił bp Jan Kopiec podczas uroczystej Sumy Archiwum parafii w Lisowicach Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Joanny Beretty Molli odbyło się w niedzielę podczas Sumy odpustowej. W trakcie Mszy biskup zachęcał parafian, by jeszcze gorliwiej modlili się w intencji rodzin przez wstawiennictwo świętej.

  Do produkcji relikwiarza wykonano nowoczesną metodę druku na materiale plexi, dzięki czemu jest na nim widoczne okazałe zdjęcie św. Joanny z dziećmi. - Relikwiarz wykonany jest w kształcie domu. To nawiązanie do podstawowego środowiska rozwoju człowieka, a nad nim widnieją obrączki, symbol sakramentalnego małżeństwa - tłumaczy proboszcz parafii ks. Rafał Wyleżoł.

  W parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach z inicjatywy wiernych od wielu lat rozwija się szczególny kult św. Joanny. Grupa członków ruchu pro life podejmuje działania mające na celu ochronę życia.

  W każdą pierwszą sobotę miesiąca parafianie organizują nabożeństwo w intencji obrony i szacunku do życia ludzkiego, ponadto redagują i rozprowadzają gazetki o piękna życia i szacunku dla każdego człowieka oraz co roku podejmują duchową adopcję dziecka poczętego oraz wyjeżdżają na rekolekcje o tematyce pro life.

  Relikwie św. Joanny Beretty Molli (z lewej)   Relikwie św. Joanny Beretty Molli (z lewej) Archiwum parafii w Lisowicach Bp Jan Kopiec i ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena, modlą się przed relikwiami   Bp Jan Kopiec i ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena, modlą się przed relikwiami Archiwum parafii w Lisowicach

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół