• facebook
 • rss
 • Nasze życie nie jest produkowaniem maszyn

  Szymon Zmarlicki

  dodane 21.05.2016 14:42

  Chorzy i niepełnosprawni pielgrzymowali do sanktuarium MB Pokornej w Rudach.

  Na początku Mszy proboszcz parafii w Rudach i kustosz sanktuarium ks. Sebastian Śliwiński przypomniał słowa św. Wawrzyńca, który wezwany do przedstawienia dóbr kościelnych zwołał chorych i niepełnosprawnych stwierdzając, że oto jest największy skarb Kościoła.

  – Przychodzicie tu dzisiaj ze swoimi utrapieniami, ale też bardzo radośni, co widziałem przed wejściem do sanktuarium – zauważył.

  – Ten kościół, pamiętający więcej niż 700 lat, często gromadzi ludzi szczególnie potrzebujących naszej miłości i życzliwości, a także świadomości, że budujemy jedną wielką rodzinę – mówił w homilii bp Jan Kopiec, który przewodniczył Eucharystii.

  – Pan Bóg tak stworzył świat, że okazał nam bardzo liczne możliwości, które tkwią w naszych planach działania. Każdy wyobraża sobie swoje własne życie, jako czas spokojny, rozwojowy, w którym można dokonać czegoś wspaniałego. Rzadko jednak wiążemy go z sytuacją, gdzie naszego potrzebującego brata czy siostrę trzeba otoczyć szczególną opieką – podkreślił biskup. – Ciągle doświadczamy, że są ludzie, którzy poczuwają się do czegoś więcej, niż nakazuje zwykły obowiązek. Potrafią oni dostrzec więcej, niż tylko przepisy prawa, które dyktują odpowiednie zachowanie – dodał.

  – Nasze życie nie jest tylko produkowaniem niemal doskonałych maszyn, które same świetnie sobie radzą i zawsze zadziałają tak, jak tego chcemy. Życie człowieka jest bogatsze i czasem naszą miłość potrzeba okazać niezwykle dojrzale - zaznaczył bp Kopiec.

  – Nie chcemy sami siebie uspokajać i tworzyć atmosfery wyciszenia, że żadnych problemów wokół nas nie ma. Wręcz przeciwnie, jesteście bardzo ważną cząstką Kościoła diecezjalnego, której w różny sposób poświęcamy wiele uwagi i troski – zapewniał.

  – Uśmiech człowieka potrzebującego, który doświadcza pomocy, jest najpiękniejszą rzeczą – zakończył biskup.

  Po Mszy św. kapłani przeszli do bocznej kaplicy bazyliki, gdzie odmówili "Wezwanie do Matki Bożej" oraz modlitwę "Anioł Pański". Następnie uczestnicy pielgrzymki mieli okazję do poczęstunku w budynku szkoły oraz pikniku w ogrodzie przy sanktuarium. Pielgrzymkę zakończyło popołudniowe nabożeństwo.

  Zobacz fotorelację z pielgrzymki w GALERII ZDJĘĆ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół