• facebook
 • rss
 • Pławniowice z pierwszym pałacem

  Klaudia Cwołek

  dodane 16.05.2016 16:46

  Rozstrzygnięty został plebiscyt Top Atrakcje 2016.

  Należący do diecezji gliwickiej pałac zdobył trzecie miejsce w kategorii „Zamki i pałace” w plebiscycie najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce, który organizuje portal polskieszlaki.pl. Finał zakończył się wczoraj.

  – Na pewno jest to dla nas duży sukces, bo stanęliśmy do konfrontacji z takimi potęgami zabytkowymi jak Wawel i Malbork. Warto zauważyć, że jeden i drugi obiekt to zamki, więc w kategorii pałace znaleźliśmy się na pierwszym miejscu. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali na nas głos i zapraszam, by tę atrakcję – jedną z najciekawszych w Polsce – odwiedzić – mówi ks. Krystian Worbs, dyrektor Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pławniowicach, w którym znajduje się Ośrodek Edukacyjno-Formacyjny Diecezji Gliwickiej.

  Pałac, należący niegdyś do rodziny Ballestremów, dostępny jest dla turystów. Dla indywidualnych osób możliwość zwiedzania jest w niedziele – do końca czerwca o 16.00, a w lipcu i sierpniu (z wyjątkiem 1. niedzieli lipca) są cztery wejścia: o 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. W tygodniu w czwartek o 11.00 i 13.00. Dla grup zorganizowanych – po uprzednim zgłoszeniu.

  Zwiedzanie jest zawsze z przewodnikiem, trwa ok. 45 minut i rozpoczyna się od kaplicy pałacowej. W środku są do zobaczenia historyczne sale, takie jak gabinet hrabiego Ballestrema, biblioteka, sala zielona, dawna jadalnia czy też salonik różowy.

  26 czerwca o 19.00 na dziedzińcu odbędzie się pierwszy koncert Pałacowego Lata Muzycznego pt. „Artyści scen śląskich dla pałacu w Pławniowicach”. Będzie to koncert charytatywny na rzecz utrzymania i dalszej renowacji obiektu.

  Więcej: www.palac.plawniowice.pl.
  Wyniki plebiscytu: www.topatrakcje.pl/2016/.

  W zespole odbywają się co roku koncerty pt. "Pałacowe Lato Muzyczne"   W zespole odbywają się co roku koncerty pt. "Pałacowe Lato Muzyczne" Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół