• facebook
 • rss
 • Plany ważnej inwestycji wracają po latach

  Szymon Zmarlicki

  dodane 11.05.2016 01:35

  Jest decyzja o przygotowaniu do budowy dwóch odcinków drogi S11 w województwie śląskim.

  Jak poinformowały we wtorek źródła parlamentarne, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zadecydowały o rozpoczęciu przygotowań do do budowy drogi S11 na Śląsku. Najważniejsze ustalenia dotyczą sfinansowania prac przygotowawczych.

  To ważna wiadomość dla wielu miast i gmin w woj. śląskim, m.in. dla Piekar Śl., Bytomia, Radzionkowa, Tarnowskich Gór, Tworoga i Lublińca, a także dla części woj. opolskiego. Docelowo droga S11 ma połączyć Aglomerację Katowicką z Wielkopolską i Pomorzem, jednak na Śląsku projekt w ostatnich latach nie był realizowany.

  "Pragnę poinformować, iż Pan Jacek Bojarowicz pełniący od kilku miesięcy funkcję Generalnego Dyrektora GDDKiA wyraził zgodę i polecił Oddziałowi GDDKiA w Katowicach rozpoczęcie intensywnych prac przygotowawczych do realizacji budowy drogi krajowej S11 w województwie śląskim od autostrady A1 do granicy województw opolskiego i wielkopolskiego" - napisał w komunikacje do naszej redakcji poseł Jerzy Polaczek, minister transportu w latach 2005-2007, a obecnie członek Komisji Infrastruktury.

  Poseł Polaczek przypomniał, że ostatnie przygotowania do budowy drogi na Śląsku były prowadzone w 2007 r. Jak pisze, "po ponad ośmiu latach zaniechania działań przygotowawczych mających na celu budowę tej drogi ekspresowej w województwie śląskim", teraz projekt ma być kontynuowany już od tego roku.

  Budowa ma obejmować dwa odcinki - od węzła autostradowego A1 w Piekarach Śląskich do obwodnicy ekspresowej Tarnowskich Gór oraz od granicy województw śląskiego i opolskiego do obwodnicy Tarnowskich Gór na wysokości okolicy gminy Tworóg.

  Według projektu droga S11 ma przebiegać od Pyrzowic do Koszalina, a jej planowana długość wynosi ok. 550 km. Trasa ma być w całości dwujezdniowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół