• facebook
 • rss
 • Droga od chrztu do życia z wiary

  Szymon Zmarlicki

  dodane 06.05.2016 00:00

  W sobotę 7 maja biskupi gliwiccy udzielili święceń diakonatu i prezbiteratu w Rudach i Wielowsi. W najbliższą sobotę 14 maja w katedrze święcenia kapłańskie przyjmie sześciu absolwentów seminarium z naszej diecezji.

  W odezwie na tegoroczne święcenia bp Jan Kopiec nawiązał do 1050. rocznicy chrztu Polski oraz do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, "wspartych głęboką płaszczyzną Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia".

  "Przeżywane aktualnie wydarzenia w sposób symboliczny jeszcze dobitniej wyznaczają kierunek pożytecznej posługi każdego kapłana. Jest nią prowadzenie każdego człowieka od chrztu świętego do życia z wiary, ustawiczne towarzyszenie Ludowi Bożemu na drogach codziennej egzystencji oraz pogłębiany szacunek dla naszych wysiłków" - napisał biskup.

  "To wskazane przez Jezusa Chrystusa zadania, by zasługiwać na Boże przebaczenie i utrzymać przyjaźń z naszym Stwórcą. Do zrealizowania tych zamysłów potrzebni są zawsze i w każdej sytuacji wielkoduszni współpracownicy, którzy swoje życie zdolni są związać z posłannictwem Kościoła Świętego. Jeżeli doświadczamy ich obecności, stajemy w postawie szczerej wdzięczności za ubogacenie darem, którego ludzkość w swoich zamysłach nawet nie mogła się spodziewać. Z woli naszego Zbawiciela, przez posługę tych, których On wybrał na swoich współpracowników, doświadczać będziemy nieustannie wsparcia w naszych słabościach" - zauważa bp Jan Kopiec.

  Uroczystość udzielenia święceń kapłańskich odbędzie się w gliwickiej katedrze w sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, 14 maja o 9.30. Bp Jan Kopiec wyświęci sześciu absolwentów seminarium z naszej diecezji. Są to: ks. Piotr Borowiak z par. św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach, ks. Tomasz Brol z par. NMP Matki Kościoła w Zabrzu-Helence, ks. Wojciech Dawid Cholewa z par. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach, ks. Łukasz Marcin Jacek z par. św. Antoniego w Tworogu, ks. Rafał Michał Janiszek z par. Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i ks. Krzysztof Wycisk z par. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

  Z kolei w ubiegłą sobotę 7 maja w bazylice w Rudach święcenia diakonatu z rąk biskupa seniora Gerarda Kusza przyjęło dwóch kleryków - Jan Opiełka i Denis Rakwic. Relacja TUTAJ.

  Tego samego dnia w kościele Wniebowzięcia NMP w Wielowsi bp Jan Kopiec udzielił święceń diakonatu i prezbiteratu dwóm kandydatom z zakonu franciszkańskiego. Nowo wyświęconym księdzem został fr. Makary Karol Lika pochodzący z tamtejszej parafii. Relacja TUTAJ.


  Przeczytaj również:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół