• facebook
 • rss
 • Zmarł ks. Leonard Stroka

  mf /www.swpawel.eu

  dodane 05.05.2016 09:33

  Wczoraj, 4 maja, w wieku 67 lat zmarł proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach.

  Ksiądz Leonard Stroka urodził się 30 lipca 1949 roku w Białej Prudnickiej. W 1956 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Gostomi, małej wiosce w województwie opolskim, w której mieszkała rodzina. Ojciec był stolarzem, matka gospodynią domową.

  Następnie zdał egzamin do Niższego Seminarium Duchownego w Gliwicach, jednak nie podjął tam nauki, ponieważ tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego seminarium zostało zajęte przez wojsko i przekształcone w koszary. Uczył się w szkole wieczorowej w Prudniku i pomagał w domu ojcu w pracach stolarskich. Po maturze w Liceum Ogólnokształcącym w Białej Prudnickiej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa Franciszka Jopa przyjął 28 kwietnia 1974 roku w katedrze opolskiej.

  Bp Alfons Nossol skierował go do pracy duszpasterskiej w parafii św. Mikołaja w Pyskowicach. W latach 1979-1981 pracował jako wikariusz w parafii Świętej Trójcy w Korfantowie, a następne przez dwa lata w kościele św. Antoniego w Tworogu. W 1983 roku został mianowany budowniczym nowego kościoła w Pyskowicach.

  1 września 1991 roku ks. Leonard Stroka został proboszczem nowej pyskowickiej parafii pw. Nawrócenia św. Pawła. Od 1992 roku pełnił funkcję dekanalnego duszpasterza Caritas, przez dwie kadencje był dziekanem dekanatu Pyskowice.

  Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Leonarda Stroki w kościele Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach: eksportacja w niedzielę 8 maja o 18.30, a pogrzeb w poniedziałek, 9 maja o 10.30.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół