• facebook
 • rss
 • Chodźcie z nami…

  Klaudia Cwołek

  dodane 02.05.2016 01:33

  Po raz trzeci z Żernik do Rokitnicy przeszła pielgrzymka szensztacka.

  Było ciepło, słonecznie i bardzo radośnie. Kikudziesięcioosobowa grupa wyruszyła 1 maja po Mszy w kościele parafialnym w Żernikach. Do przejścia miała 12 kilometrów z przystankiem w Czekanowie. Czas wypełniła modlitwa, śpiew, rozmowy i konferencja, którą wygłosiła s. Eleonora Dzimiera, pomysłodawczyni pielgrzymki. Mówiła o tym, jak zaufać Jezusowi, bo często nie jest to w praktyce takie proste. – Chciałam przekazać, żebyśmy w naszym życiu rzeczywiście całkowicie zaufali Panu Bogu, żeby to było autentyczne – podkreśla.

  – Polecam tę pielgrzymkę, jest to bardzo fajna forma spędzenia czasu wspólnie z rodziną, razem z Matką Bożą w drodze. Wybraliśmy się na pielgrzymkę z wdzięczności Panu Bogu za to wszystko, co otrzymujemy, za to, że jest z nami w każdej chwili życia – mówi Joanna Schmidt, katechetka, która przygrywała na gitarze. W tym zadaniu Grupa pielgrzymów. Na pierwszym planie s. Renata Kurc. Z gitarą Joanna Schmidt   Grupa pielgrzymów. Na pierwszym planie s. Renata Kurc. Z gitarą Joanna Schmidt Klaudia Cwołek towarzyszyli jej uczniowie ZS nr 10 w Zabrzu-Mikulczcach, gdzie uczy. Na pielgrzymce była razem z mężem i dwiema córkami. – Dla nas jest to także forma apostolstwa, bo możemy iść i świadczyć o Panu Bogu – podkreśla. Ma nadzieję, że w ten sposób zachęci także inne osoby, żeby w przyszłym roku do nich dołączyły. Po drodze ludzie ich pozdrawiali, widziała ich wzruszenie, więc ma nadzieję, że może to był dla nich ten moment, który zadecyduje, że też pójdą.

  Pielgrzymka odbywa się co roku 1 maja i mogą w niej uczestniczyć wszyscy chętni. Celem jest sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu-Rokitnicy, wierna kopia kaplicy w niemieckim Schönstatt, które jest miejscem narodzin i centrum Ruchu Szensztackiego. W diecezji gliwickiej grupy rodzin i matek spotykają się w parafiach św. Anny w Zabrzu, w Rokitnicy, Mikulczycach,  Żernikach, Sośnicowicach i Górkach Śląskich. Prowadzi je s. Eleonora Dzimiera z Opola. A grupami marianek i młodzieży szensztackiej zajmuje się s.Renata Kurc z Winowa.

  Po dojściu do sanktuarium pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie   Po dojściu do sanktuarium pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie Klaudia Cwołek /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół