• facebook
 • rss
 • Weekend pełen wrażeń

  Grażyna Leja

  dodane 19.04.2016 14:26

  Młodzież przygotowująca się do ŚDM w naszej diecezji w ostatnich dniach spędziła sporo czasu w podróży, uczestnicząc w obchodach w Poznaniu i Gnieźnie.

  Podczas obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski w Poznaniu młodzież z naszej diecezji niosła relikwie św. Alberta w Korowodzie Świętych   Podczas obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski w Poznaniu młodzież z naszej diecezji niosła relikwie św. Alberta w Korowodzie Świętych Grażyna Leja Pierwszym kierunkiem był Poznań - stadion INEA i obchody 1050-lecia chrztu Polski. Przedstawiciele diecezjalnego Centrum ŚDM szli w Korowodzie Świętych.

  Niosąc relikwie św. Alberta oraz sztandar z jego wizerunkiem, dumnie przemaszerowali wzdłuż stadionu. W brązowych barwach, razem z towarzyszącym aktorem, odtwórcą roli świętego, reprezentowali naszą diecezję podczas uroczystości.

  Przywitanie symboli ŚDM na lotnisku w Gnieźnie-Powidzu   Przywitanie symboli ŚDM na lotnisku w Gnieźnie-Powidzu Grażyna Leja Po uczestnictwie we Mszy św., wysłuchaniu świadectw i obejrzeniu występów artystycznych młodzi ruszyli w dalszą trasę, a konkretnie do położonego niedaleko Gniezna-Powidza.

  Z uwagi na długoletnią przyjaźń między obiema diecezjami towarzyszyli w przywitaniu symboli Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej, które do Powidza przyleciały samolotem z Wrocławia.

  Po uroczystym rozpoczęciu peregrynacji na lotnisku delegacja uczestniczyła we Mszy św. w kościele św. Mikołaja, którą odprawił prymas Polski abp Wojciech Polak.

  Po powrocie do Gliwic młodzież z naszej diecezji z nowymi siłami i pomysłami zamierza kontynuować przygotowania do ŚDM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół