• facebook
 • rss
 • Księża z rakietami

  Klaudia Cwołek

  dodane 09.04.2016 19:52

  Zakonnicy mieli silną reprezentację, ale wygrał ksiądz diecezji opolskiej.

  Na kortach Klubu Sportowego Mostostal Zabrze odbyły się dziś II Metropolitalne Mistrzostwa Księży i Osób Konsekrowanych w Tenisie Ziemnym.

  Mimo kameralnego charakteru spotkania (było tylko 5 zawodników) odbyło się oficjalne otwarcie z udziałem m.in. ks. dr. Grzegorza Śmiecińskiego, sekretarza metropolity katowickiego, który objął patronat nad mistrzostwami, wiceprezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego oraz przedstawicieli władz klubu

  – Ksiądz arcybiskup ma tylko jedno dopowiedzenie: Prosi bardzo, by wygrał najlepszy. Myślę, że z tym nie będzie problemu – mówił ks. Śmieciński, składając życzenia przed rozpoczęciem zawodów.

  Po przyjaznej rywalizacji ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zajął ks. Norbert Nowotny z diecezji opolskiej, drugie o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin, a trzecie również franciszkanin, o. Florentyn Muszyński. Grali ponadto oblat o. Mieczysław Hałaszko z Kędzierzyna-Koźla i ks. Jacek Staniec z archidiecezji katowickiej.

  Puchary metropolity katowickiego dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w mistrzostwach   Puchary metropolity katowickiego dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w mistrzostwach Klaudia Cwołek /Foto Gość – Pomysł zrodził się w głowie abp. Wiktora Skworca, który przez parę lat przypominał mi, że coś takiego można by zrobić. Kiedy został metropolitą katowickim, pojawił się pomysł, żeby zorganizować mistrzostwa metropolitalne. W zeszłym roku odbyły się pierwsze zawody, w tym roku przypadają drugie. Wielu tenisistom obowiązki duszpasterskie nie pozwoliły dzisiaj przyjechać, choć bardzo chcieli być obecni, zagrać, rywalizować – wyjaśnia ks. Norbert Nowotny.

  – Przede wszystkim liczy się to, że tutaj jesteśmy. Że przyjechaliśmy, spotkaliśmy się, znamy się – mówi o.Florentyn Muszyński z klasztoru w Rybniku-Zamysłowie. – Tenis to jest coś, co mi bardzo dużo daje w życiu i powołaniu. Dlatego, że to jest sposób na odreagowanie, dobre spędzanie wolnego czasu i też uczy mnie pokory, jak przegrywać.   

  Dzisiejsze zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, ufundowanych przez metropolitę katowickiego. Były też pamiątki od redakcji "Gościa Niedzielnego", który objął patronat medialny nad spotkaniem. 

  Zwycięzcy mistrzostw: o. Dobrosław Mężyk (II miejsce), ks. Norbert Nowotny (I miejsce) i o. Florentyn Muszyński (III miejsce)   Zwycięzcy mistrzostw: o. Dobrosław Mężyk (II miejsce), ks. Norbert Nowotny (I miejsce) i o. Florentyn Muszyński (III miejsce) Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół