• facebook
 • rss
 • Pisanki i nałogi

  sz

  dodane 05.04.2016 13:28

  Przedszkolaki i gimnazjaliści zaprezentowali swoje interpretacje znaczenia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa podczas gali XIV Rejonowego Przeglądu Inscenizacji Wielkanocnych w Gliwicach.

  Występ uczniów z Gimnazjum w Rudzińcu Występ uczniów z Gimnazjum w Rudzińcu Szymon Zmarlicki /Foto Gość Gala odbyła się w sali gliwickiego ZSO nr 3. Podczas uroczystości zostały zaprezentowane dwie inscenizacje w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Rudzińcu oraz dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Chatka Puchatka" w Gliwicach.

  Przedszkolaki podczas swojego występu wykonywały piosenki opowiadające m.in. o wielkanocnych zwyczajach i świątecznych potrawach. Natomiast gimnazjaliści wystawili muzyczny spektakl o pogrążaniu się młodego człowieka w nałogach i złym towarzystwie, z których ratuje go Boże miłosierdzie.

  Nagrody i dyplomy wręczał bp senior Gerard Kusz Nagrody i dyplomy wręczał bp senior Gerard Kusz Szymon Zmarlicki /Foto Gość Łącznie do konkursu zgłosiło się 18 zespołów. Wcześniej, 22 i 23 marca, zaprezentowały maksymalnie 20-minutowe przedstawienia utrzymane w tematyce Triduum Paschalnego oraz świąt Wielkanocy.

  Jury oceniało nie tylko umiejętności aktorskie, ale również wydobycie treści religijnych czy oryginalność ujęcia tematu.

  Nagrody i dyplomy wręczał biskup senior Gerard Kusz. Na koniec dziękował organizatorom przeglądu oraz nauczycielom i wychowawcom, którzy przygotowali swoich uczniów do występu.

  Biskup chwalił też samych aktorów - przedszkolaków za odwagę, z jaką występowali na scenie, a gimnazjalistów za podjęcie i zrozumienie problemów młodzieży we współczesnym świecie.

  Zobacz fotorelację z gali w GALERII ZDJĘĆ!

  Pełną listę laureatów XIV Regionalnego Przeglądu Inscenizacji Wielkanocnych podajemy na kolejnej stronie.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół