• facebook
 • rss
 • Głosić Ewangelię ubogim

  Jan Maniura

  dodane 08.03.2016 10:22

  Cztery jubileusze naraz obchodzono u oblatów w Lublińcu.

  W Lublińcu 7 marca odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 200-lecia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, 75. rocznicą erygowania parafii św. Stanisława Kostki, 25-leciem Towarzystwa im. Edyty Stein oddział w Lublińcu oraz 15-leciem Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

  Pierwszym punktem uroczystości był występ słowno-muzyczny uczniów i nauczycieli ze szkoły katolickiej, opowiadający o świętych miasta – bł. Józefie Cebuli OMI oraz św. Edycie Stein.

  Następnie proboszcz parafii o.Waldemar Janecki OMI przedstawił historię zgromadzenia oblatów oraz parafii w Lublińcu. Podkreślał wielką pracę wielu kapłanów, którzy przyczynili się do jej rozwoju, jak i do rozwoju wielu placówek znajdujących się w mieście.

  Głównym punktem była Msza dziękczynna, odprawiona pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza z Częstochowy. – Misjonarze oblaci są szczególnymi posłańcami do narodów, które jeszcze nie znają Jezusa Chrystusa. Ich hasłem jest „głosić Ewangelię ubogim” i to czynią w 70 krajach na wszystkich kontynentach. Bardzo mocnym punktem parafii jest nowa ewangelizacja, która cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem – podkreślił.

  W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz wielu wiernych z całego powiatu lublinieckiego.

  Uczniowie ze szkoły katolickiej im. św. Edyty Stein podczas występu o świętych miasta Lublińca   Uczniowie ze szkoły katolickiej im. św. Edyty Stein podczas występu o świętych miasta Lublińca Jan Maniura

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół