• facebook
 • rss
 • Zamiast szkoły - powrót do średniowiecza

  sz

  dodane 18.02.2016 14:28

  Ponad 50 dzieci zimowe ferie spędza na Zamku w Toszku. Uczestnicy tematycznego turnusu "Damy i rycerze" przygotowują się do prawdziwie dworskiego życia.

  Podczas licznych zajęć plastycznych dzieci mają okazję spełnić się artystycznie. Na zdjęciu dziewczynki wykonujące plakat   Podczas licznych zajęć plastycznych dzieci mają okazję spełnić się artystycznie. Na zdjęciu dziewczynki wykonujące plakat Szymon Zmarlicki /Foto Gość Pokaz mody średniowiecznej, turnieje rycerskie, nauka tańców dworskich, warsztaty czerpania papieru czy pisania gęsim piórem – między innymi takie atrakcje zajmują czas dzieci spędzających ferie w murach XV-wiecznej budowli w Toszku.

  – Dziewczyny zajmowały się przygotowaniem strojów i nakryć głowy, natomiast chłopcy konstruowali szable i tarcze. Z takim wyposażeniem dokonywaliśmy oficjalnego pasowania na damy dworu i rycerzy – relacjonuje jeden z pierwszych dni zajęć Barbara Skawińska z Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, organizatora wypoczynku. – Poza tym zaplanowaliśmy różnego rodzaju gry, zabawy, piosenki, wierszyki i zajęcia plastyczne. Wszystko łączy ta sama tematyka – dodaje.

  Przygotowania do balu w Sali Rycerskiej zamku   Przygotowania do balu w Sali Rycerskiej zamku Szymon Zmarlicki /Foto Gość Na dwutygodniowy turnus zapisało się łącznie 55 dzieci. – Część z nich jest z nami przez cały czas, inne uczestniczą w zajęciach tylko przez pierwszy tydzień, a potem wyjeżdżają – wyjaśnia opiekunka.

  W drugim tygodniu półkolonii, na zakończenie zimowych ferii, organizatorzy przewidzieli także wycieczkę do zamku w Starych Tarnowicach, gdzie dzieci będą miały okazję zwiedzić zabytkowy obiekt i wziąć udział w warsztatach plastycznych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół