• facebook
 • rss
 • Dedykacja dla męża

  Klaudia Cwołek

  dodane 12.02.2016 14:16

  „Jakubowy dar” Gabriela Blacha napisała na 1. rocznicę swojego ślubu.

  – Utwór dedykowany jest mojemu mężowi – Jakubowi, ale także wszystkim, którzy jeszcze zastanawiają się nad małżeńską, wspólną drogą, a może boją się tej decyzji. Chciałam przez tę piosenkę przekazać, że małżeństwo to właśnie początek rozumienia pełni miłości – mówi Gabriela Blacha-Cupiał.

  Ślub Gabrieli i Jakuba odbył się 23 sierpnia 2014 roku w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach. Poznali się na Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” w Gliwicach, którego ojciec Gabrieli był inicjatorem, a ona przez lata jest w niego zaangażowana. „Znamy się siedem lat, a rok małżeństwa minął” – to słowa piosenki, pierwszego utworu skomponowanego specjalnie dla męża.

  – Często pisałam pod wpływem sytuacji, które działy się w związku z chorobą taty i o mojej relacji do Boga. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że jest pora na piosenkę dla męża. Poprosiłam kolegę Radosława Pendziałka, żeby mi akompaniował, i tak powstał nasz muzyczny duet – wyjaśnia.  

  Gabriela Blacha-Cupiał z muzyką związana jest od dziecięcych lat dzięki rodzicom. Jest absolwentką Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach; angażuje się w różne projekty. Jest też instruktorem warsztatów gospel i wokalnych. Pisze teksty i komponuje. Obecnie pracuje nad autorską płytą. W swojej twórczości chce dotrzeć do ludzi ze słowami i muzyką i w ten sposób przekazywać wartości chrześcijańskie.   

  JAKUBOWY DAR
  Gabriela Blacha

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół