• facebook
 • rss
 • Dobra kondycja nie tylko fizyczna

  Szymon Zmarlicki

  dodane 11.02.2016 14:30

  O pierwszym akcie miłosierdzia Bożego oraz życiodajnych walorach pracy mówił bp senior Jan Wieczorek podczas pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej w Lubecku.

  Pielgrzymka rozpoczęła się poranną modlitwą różańcową. Później została odprawiona Msza św., podczas której chorzy mieli okazję przyjąć sakrament namaszczenia.

  - Już pod koniec ubiegłego roku, 8 grudnia w Niepokalanie Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek ogłosił Wielki Jubileusz Miłosierdzia. Dlaczego akurat w to święto? A kto pierwszy został dotknięty miłosierdziem? Wolna od grzechu, wybrana do poczęcia i narodzenia Jezusa Maryja. W Boże Narodzenie zostało zaprezentowane światu miłosierdzie w Jezusie Chrystusie - tłumaczył w homilii bp Jan Wieczorek.

  Opowiadał też o swojej podróży autokarem z niepełnosprawnymi do sanktuarium w Lourdes. - Chciałem im towarzyszyć i pomagać. Miłosierdzie ma różny wymiar - zaznaczył. - Sami jesteśmy dotknięci różnymi dolegliwościami i słabościami. Tak bliska naszym sercom jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niej i w innych modlitwach intencjami możemy objąć cały świat. W ten sposób uczestniczymy w tym wielkim dziele miłosierdzia.

  Powołując się na przykłady starszych wiekiem, choć wciąż zdrowych i sprawnych ludzi, podkreślił, że praca jest życiodajna i pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji. Jak wymieniał, dotyczy to zarówno działalności uznanych profesorów na uniwersytetach czy w szpitalach, jak i mocnego zaangażowania parafian w życiu wspólnoty.

  Eucharystii przewodniczył bp senior Jan Wieczorek   Eucharystii przewodniczył bp senior Jan Wieczorek Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół