• facebook
 • rss
 • Wybranie, zgorszenie, błogosławieństwo

  m

  dodane 01.02.2016 15:39

  Kazimierz Barczuk oraz Beata i Adam Dylusowie poprowadzą konferencję "Dlaczego Izrael?" w Gliwicach.

  Spotkanie odbędzie się w sobotę 6 lutego od 10.00 do 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry). Konferencja rozpocznie się uwielbieniem, a potem nastąpią 4 sesje tematyczne oddzielone przerwami, które poprowadzą zaproszeni prelegenci.

  Kazimierz Barczuk jest żydowskiego pochodzenia pastorem Kościoła Chrystusowego w Warszawie. Prowadzi spotkania o tematyce biblijnej oraz dotyczące historii i kultury żydowskiej z mesjanistycznego punktu widzenia. Jest współzałożycielem Fundacji Pomocy Humanitarnej "Chewra", dyrektorem misji "Poślij mnie", działającej na rzecz narodu żydowskiego. Dwa lata temu współprowadził rekolekcje Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej, przybliżając uczestnikom temat exodusu.

  Beata i Adam Dylusowie, zaangażowani na rzecz jedności chrześcijan, przez 13 lat animowali modlitwę za miasto i region śląsko-dąbrowski w parafii metodystycznej w Katowicach, współorganizowali różne wydarzenia i ewangelizacje ekumeniczne. Koordynują w Polsce prace międzynarodowej inicjatywy TJCII (Toward Jerusalem Council II - W kierunku Soboru Jerozolimskiego II), która ukazuje żydowskie korzenie chrześcijaństwa, nawołuje do pokuty za grzechy przeciw żydom i buduje relacje między wierzącymi w Jezusa żydami i chrześcijanami. Są też liderami ekumenicznej wspólnoty "Haszlama" (hebr. Pojednanie), działającej przy parafii ojców oblatów w Katowicach.

  Informacje na temat konferencji - tel. 733 772 887 (10.00-16.00) i na stronie internetowej: www.inicjatywamissio.pl. Koszt udziału to 10 zł (w dniu konferencji - 15 zł). Organizatorami spotkania są Inicjatywa "Missio", Dom Modlitwy, TJCII - W Kierunku Soboru Jerozolimskiego II, Służba "Shalom", Kościół ewangelicko-augsburski i Kościół ewangelicko-metodystyczny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół