• facebook
 • rss
 • Taizé przez cały rok u nas

  kc

  dodane 22.01.2016 15:58

  Rozpoczyna się „Pielgrzymka zaufania” w diecezji gliwickiej. To inicjatywa ekumenicznej wspólnoty Taizé we Francji od wielu lat praktykowana w wielu krajach Europy.

  Pierwsze spotkanie w tym duchu odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 stycznia o 16.00 w kościele katedralnym w Gliwicach. – Jako owoc Europejskiego Spotkania Młodych w Walencji rozpoczynamy diecezjalny etap "Pielgrzymki zaufania". Przez cały rok, co miesiąc, będziemy organizować modlitwę wokół krzyża Taizé w innym kościele, by tam razem z parafianami modlić się o pokój oraz zapraszać na wyjazdy do Taizé i na Europejskie Spotkanie Młodych – mówi ks. Damian Trojan, wikary parafii Chrystusa Króla i opiekun gliwickiego punktu Taizé.

  Krzyż  Taizé w 4. niedziele miesiąca będzie przekazywany w inne miejsce, następny "przystanek" pielgrzymki. – Chcemy, by „pielgrzymka zaufania” stała się okazją do spotkania chrześcijan z różnych wspólnot parafialnych, zarówno katolickich, ewangelickich oraz prawosławnych w naszym regionie, a także wspólnot gromadzących się w kaplicach różnych ośrodków, takich jak szpitale, domy spokojnej starości, domy dziecka, placówki wychowawcze, więzienia i inne. Pragniemy budować mosty między nami i zapraszać innych do wspólnego pielgrzymowania. Chcemy w naszym najbliższym otoczeniu odnawiać więzy solidarności – wyjaśnia ks. Trojan.

  Kolejne spotkanie odbędzie się 28 lutego w kościele Świętej Trójcy w Bytomiu.

  Więcej można przeczytać i akcję śledzić na stronie punktów przygotowań Taizé, działających na terenie diecezji gliwickiej, czyli TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół