• facebook
 • rss
 • Muzyka na Plan

  sz /inf. prasowa

  dodane 20.01.2016 09:00

  Szósta edycja festiwalu odbędzie się 23 i 24 stycznia w Tarnogórskim Centrum Kultury.

  „Muzyka na Plan” to impreza zainicjowana przez tarnogórskie organizacje pozarządowe w 2009 roku. Ten nietypowy festiwal muzyczny związany jest z filmem. Aranżacje do niemych obrazów tworzą multimedialne przedstawienie, które łącząc ze sobą dwie dziedziny sztuki, konfrontują nowoczesność z tradycją i teraźniejszość z przeszłością.

  Muzyka przestaje być jedynie tłem, a staje się integralną i ważną częścią filmu, dzięki której obrazy stają się bardziej wyraziste i dosadniejsze. Widzowie mają niepowtarzalną szansę zobaczyć klasyczne dzieła filmowe w zupełnie nowej i niejednokrotnie zaskakującej oprawie muzycznej, w dodatku odgrywanej na żywo, co pozwala na reinterpretację, jak i wprowadzenie dzieł filmowych w zupełnie nowe konteksty. Z tym wyzwaniem zmierzą się zgłoszeni twórcy.

  Przy ocenie aranżacji liczyć się będzie oryginalność, twórcze podejście oraz efekt końcowy – przekaz, który wynika z połączenia muzyki i filmu oraz odbiór całości kompozycyjnej przez widzów. Zostaną ocenieni przez profesjonalne jury złożone ze znawców tematu – muzyki jak i kina. Na zwycięzcę festiwalu czeka główna nagroda w wysokości 4000 zł.

  Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Tarnowskich Gór. Do konkursu zakwalifikowali się artyści z całej Polski. Prezentacje filmów wraz z nowatorskimi aranżacjami muzycznymi odbędą się  w sali widowiskowo-kinowej Tarnogórskiego Centrum Kultury. Wstęp na całą imprezę jest bezpłatny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół