• facebook
 • rss
 • Olimpiada o Janie Pawle II

  Klaudia Cwołek

  dodane 13.01.2016 17:02

  Trzy dziewczyny z diecezji gliwickiej dostały się do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Teologii Katolickiej.

  W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbył się dziś etap diecezjalny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej. O pierwsze miejsca i zakwalifikowanie do etapu finałowego walczyło 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Pierwsze miejsce z 46 punktami na 58 możliwych zdobyła Agnieszka Labusek, uczennica II klasy II LO w Gliwicach, której katechetką jest Agata Wieczorek. Drugie miejsce zajęła Natalia Musiał z II klasy I LO w Zabrzu (katechetka Barbara Walkowska), a trzecie – Marta Wilk z I klasy ZST-U im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach (katecheta ks. Krzysztof Grzegorczyk). Wszystkie trzy dziewczyny tym samym mogą powalczyć o pierwsze miejsce w kraju. Etap ogólnopolski odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Łowiczu.

  Tematem tegorocznej olimpiady jest „Święty Jana Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Zadaniem uczestników etapu diecezjalnego było wypełnienie w ciągu 45 minut testu z 30 pytaniami dotyczącymi wskazanych wcześniej lektur.

  – Test był dość trudny, ja bym nie startował – żartuje ks. Tadeusz Hryhorowicz z Sekcji Szkolno-Katechetycznej kurii gliwickiej, która jest współorganizatorem olimpiady. Trzeba było m.in. znać przemówienia papieskie i umieć przypisać cytaty do miejsca ich wygłoszenia oraz wykazać się wiedzą o Światowych Dniach Młodzieży.

  Najlepsze w etapie diecezjalnym OTK (od lewej): Natalia Musiał (II miejsce), Agnieszka Labusek (I miejsce) i Marta Wilk (III miejsce)   Najlepsze w etapie diecezjalnym OTK (od lewej): Natalia Musiał (II miejsce), Agnieszka Labusek (I miejsce) i Marta Wilk (III miejsce) Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół