• facebook
 • rss
 • Nawet wielcy świata oddawali Mu hołd

  mf

  dodane 06.01.2016 20:25

  - Dzielmy się tą radością, którą sami otrzymaliśmy i dzięki której próbujemy w naszym świecie pokazać, co to znaczy być blisko Chrystusa - zachęcał bp Jan Kopiec.

  Eucharystia w gliwickiej katedrze w uroczystość Objawienia Pańskiego   Eucharystia w gliwickiej katedrze w uroczystość Objawienia Pańskiego Mira Fiutak /Foto Gość

  W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, bp Jan Kopiec przewodniczył Eucharystii w gliwickiej katedrze w intencji diecezji. Liturgia była sprawowana w języku łacińskim. – Dostojny język dawnej liturgii, język łaciński, przeniesie nas myślą i refleksją do tej radości, jaką przyniosło na świat Boże Dziecię, któremu nawet wielcy świata oddawali hołd, specjalnie przybywając do Niego z pokłonem – powiedział biskup gliwicki.

  Bp Jan Kopiec przyjmuje życzenia z okazji rocznicy święceń biskupich   Bp Jan Kopiec przyjmuje życzenia z okazji rocznicy święceń biskupich Mira Fiutak /Foto Gość – Ten język przez wieki wyznaczał naszą pobożność i jest ogniwem od języka hebrajskiego i greckiego do dzisiejszych języków narodowych, by wzmocnić naszą wiarę i przynależność do wielkiej wspólnoty wszystkich narodów, które przyjęły wiarę w Jezusa Chrystusa – dodał.

  Bp Jan Kopiec zachęcał, żeby na podobieństwo Mędrców ze Wschodu dzielić się z innymi radością z narodzenia Pana. – Jesteśmy świadkami wielkiej dobroci i miłosierdzia Bożego, na które sami nie zasługujemy. On ciągle nas podnosi, umacnia, daje odwagę dzielenia się prawdą o Nim. To sens działalności misyjnej i ci trzej Mędrcy są tego znakiem. A równocześnie zachętą dla nas wszystkich – zauważył.

  W czasie Eucharystii modlono się również za bp. Jana Kopca, który tego dnia obchodził 23. rocznicę swoich święceń biskupich. Przyjętych 6 stycznia 1993 roku w bazylice watykańskiej z rąk Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół