• facebook
 • rss
 • Ostatni moment na przygotowania

  mf

  dodane 27.12.2015 11:00

  Ulicami naszych miast znowu przejdą Orszaki Trzech Króli. Zaproszeni do udziału w pochodzie są wszyscy.

  W uroczystość Objawienia Pańskiego, podobnie jak w wielu miastach w Polsce, w diecezji gliwickiej również przejdą orszaki. W Polsce organizowane po raz ósmy. Pochody w tym roku pójdą w ponad 400 miejscowościach w kraju i za granicą,

  U nas Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, razem z Urzędami Miejskimi, organizuje orszaki w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu i Pyskowicach. Oprócz tego przygotowywane są również pochody w Tarnowskich Górach i Lublińcu. W jednych miejscach idą trzema strumieniami, każdy za swoim królem i w odrębnym kolorze określającym grupę, w innych wszyscy przechodzą razem podążając za Mędrcami. Wszyscy zmierzają do stajenki, żeby pokłonić się Nowonarodzonemu Panu.

  O godzinie 14.00 stratują orszaki w Gliwicach, Zabrzu i Pyskowicach. W Gliwicach spod kościoła św. Michała, MDK przy ul. Barlickiego i kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego (wszystkie spotykają się na rynku), w Zabrzu sprzed kościoła św. Kamila, kościoła św. Józefa i Hali Pogoń (idą w kierunku kościoła św. Anny), a w Pyskowicach sprzed kościołów św. Mikołaja, MB Nieustającej Pomocy i Nawrócenia św. Pawła Apostoła (idą na rynek). O godz. 15.00 wychodzą pochody w Bytomiu, ruszają z ul. Krakowskiej (przy stacji Shell), pl. Akademickiego, ul. Dworcowej (przy dworcu), zmierzające również w kierunku rynku.

  Natomiast w Tarnowskich Górach przejdzie jeden orszak, który wyrusza już o 12.15 spod kościoła śś. Piotra i Pawła, zakończenie na tarnogórskim rynku. Podobnie jak poprzednio, do Kacpra, Melchiora i Baltazara dołączy Jan III Sobieski.

  A w Lublińcu trzy orszaki wychodzą o godz. 12.30 sprzed kaplicy wojskowej bł. Piotra Jerzego Frassatiego, kościołów św. Mikołaja i św. Teresy Benedykty od Krzyża i spotykają się na rynku, a potem przechodzą pod kościół św. Stanisława Kostki, gdzie oddają pokłon Nowonarodzonemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół