Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Rozpoczął się czas łaski

Co planowane jest w Roku Miłosierdzia w Bobrownikach Śląskich - w jednym z kościołów jubileuszowych diecezji gliwickiej?

W kościele Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śl., podobnie jak w innych jubileuszowych świątyniach, 13 grudnia uroczyście została otwarta Brama Miłosierdzia. Rozpoczął się czas łaski.

W tym szczególnym czasie codziennie o 15.00 wierni będą spotykać się na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego. W dni powszednie w godzinach 15.00–18.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Poza tym w ostatnie piątki miesiąca planowane jest Uwielbienie Miłosierdzia Bożego. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 grudnia o 19.30. W styczniu i kolejnych miesiącach uwielbienie będzie o godzinie 19.00.

W przyszłym roku planowanych jest też kilka koncertów. 13 marca wystąpi zespół „Lumen” z pop oratorium „Miłosierdzie Boże” do słów św. Siostry Faustyny. 22 maja w Bobrownikach zaśpiewa Monika Kuszyńska,  27 sierpnia – Mieczysław Szcześniak, a 16 października – Natalia Niemen.

Planowane są też pielgrzymki dekanalne do kościoła jubileuszowego dla wiernych z dekanatów Stare Tarnowice, Tarnowskie Góry i Żyglin. 21 maja będą pielgrzymowały grupy Dzieci Marii, 3 czerwca – kapłani, a 18 czerwca – ministranci.

Wszystkie szczegółowe informacje o tym, co w Roku Miłosierdzia planowane jest w kościele w Bobrownikach Śl., można na bieżąco znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafia.bobrowniki.tgory.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy