• facebook
 • rss
 • Na pustyni lepiej słychać głos Pana

  mf

  dodane 12.12.2015 16:16

  Ci, którzy na różne sposoby odpowiadają muzycznie za piękno liturgii w naszych kościołach, spotkali się na wspólnej modlitwie w gliwickiej katedrze.

  W przeddzień III niedzieli Adwentu, 12 grudnia, muzycy kościelni mieli swój dzień skupienia. W spotkaniu uczestniczyli organiści, dyrygenci, członkowie chórów i scholi oraz nauczyciele i uczniowie Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia.

  Gościem spotkania był biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, który pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przy KEP. – Będzie on dziś naszym przewodnikiem po drogach nawrócenia i formacji muzyka kościelnego – powiedział ks. Adam Kozak, referent ds. muzyki kościelnej diecezji gliwickiej. – Wychodzimy na pustynię, bo tu lepiej słychać głos Pana. Aby się odnowić i doświadczyć miłosierdzia – dodał.

  Po wspólnym ćwiczeniu śpiewów rozpoczęło się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. – Maryja Niepokalana to arcydzieło stworzenia, mimo to pozostaje człowiekiem. I jest dla nas wzorem. Poprzedza nas w wielkim pochodzie wiary, nadziei i miłości – mówił w kazaniu bp Adam Bałabuch.  

  – Ona pokazuje, co to znaczy być całkowicie oddanym Jezusowi. Jest też przykładem dla nas, jak być dla Niego w naszej posłudze, by była oddawaniem Jemu czci i chwały – dodał. Przypomniał, że Maryja towarzysząc przez cale życie swojemu Synowi, stała się też Matką miłosierdzia.

  W drugiej części spotkania, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, bp Adam Bałabuch w wkładzie formacyjnym zachęcał uczestników spotkania do dbałości o poprawność muzyczno-liturgiczną. Przestrzegał ich przed odchodzeniem od przepisów liturgicznych na rzecz schlebiania różnym gustom muzycznym. 

  Ćwiczenie śpiewów i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w gliwickiej katedrze   Ćwiczenie śpiewów i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w gliwickiej katedrze Mira Fiutak /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół