• facebook
 • rss
 • Życie uczynić bardziej ludzkim

  Mira Fiutak

  dodane 12.12.2015 14:04

  - Czy dzieci, patrząc na swoich rodziców, wychowawców, ale także wójtów, burmistrzów, prezydentów, mogą powiedzieć: chce nam się działać - pytał samorządowców bp Jan Kopiec.

  Spotkanie samorządowców rozpoczęło się od Eucharystii, którą odprawili bp Jan Kopiec i ks. Krystian Piechaczek   Spotkanie samorządowców rozpoczęło się od Eucharystii, którą odprawili bp Jan Kopiec i ks. Krystian Piechaczek Mira Fiutak /Foto Gość Adwentowy dzień skupienia dla pracowników samorządu terytorialnego 12 grudnia rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr boromeuszek przy ul. Zygmunta Starego w Gliwicach. – Okres Adwentu niesie ze sobą nowy ładunek energii, chęci zmiany, aby życie między nami uczynić bardziej ludzkim. O tym trzeba przypominać, bo dużą pokusą jest zniechęcenie i przekonanie, że nie warto podejmować tego wysiłku – powiedział bp Jan Kopiec na rozpoczęcie Eucharystii, którą sprawował z ks. Krystianem Piechaczkiem, dyrektorem wydziału duszpasterskiego gliwickiej kurii.

  Przypomniał, że ten czas sprzyja spojrzeniu w sposób odpowiedzialny na podejmowane zadania dla dobra wspólnoty, w której się pracuje. Czy będzie to mała miejscowość, duże miasto czy całe państwo. – Wiemy dobrze wszyscy, a zwłaszcza wy, przedstawiciele samorządu na terenie naszej diecezji, jak trudno jest przeprowadzić dobry plan, a przede wszystkim przekonać, że idziemy ku wspólnemu dobru – powiedział biskup gliwicki.  

  Zwrócił uwagę na kwestię podmiotowego traktowania społeczności, za którą przyjmuje się odpowiedzialność. – Czy społeczeństwo XXI wieku nie zasługuje na to, by być traktowanym poważnie? Nie tylko być widzem i jakby biernym odbiorcą teatru, który się dzieje – pytał. Przekonywał też do rozpoznawania przez każdego z nas zadań, które należy podjąć dla wspólnego dobra.

  – Powinniśmy cieszyć się, że tworzymy świat, w którym nasze dzieci znajdą wspaniałe środowisko i dobre wzory. Czy patrząc na nas, swoich rodziców, nauczycieli, wychowawców, ale także wójtów, burmistrzów, prezydentów, mogą powiedzieć: chce nam się żyć, chce nam się działać, pracować. Czy tak jest? – pytał biskup gliwicki.

  W drugiej części spotkania, która odbyła się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, zaplanowany został wykład ks. dr. Macieja Basiuka z katedry teologii biblijnej Starego i Nowego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podejmującego kwestie społecznego wymiaru chrześcijańskiego miłosierdzia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół