• facebook
 • rss
 • Zrobione własnoręcznie

  Klaudia Cwołek

  dodane 07.12.2015 21:41

  Wręczono nagrody XVIII Konkursu rękodzieła dziecięcego "W żłóbku na sianie".

  Podsumowanie odbyło się w domu parafii św. Anny w Zabrzu, gdzie wystawione są prace uczestników.

  – Najbardziej cieszy mnie to, że po 18 latach rodzice, nauczyciele i uczestnicy zrozumieli temat konkursu – „W żłóbku na sianie”. Dbamy o tradycję chrześcijańską, katolicką, czyli czcimy małe, nowo narodzone Dzieciątko, a nie bombki, Dziadki Mrozy, bałwany i inne tym podobne rzeczy. Zgłoszone prace były tematycznie związane z konkursem, prawie nic nie było do odrzucenia – mówi Teresa Put, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu, które organizuje konkurs. – Prace, zgodnie z regulaminem, w zdecydowanej większości są własnoręcznie wykonane, bo nie miały w nich być detale kupione w sklepie. W tym roku pojawiła się modna technika filcowania tkanin. Osobiście spodobała mi się szopka wykonana z plasteliny, bardzo czysto i starannie, z pięknymi postaciami. Tradycyjnie pojawiły Podsumowanie konkursu w domu parafii św. Anny w Zabrzu   Podsumowanie konkursu w domu parafii św. Anny w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość się szopki z makaronu złoconego, jest też jedna z przesłaniem – z bochnem chleba i hostią w środku, co także symbolizuje nasze święta.

  Grand Prix otrzymała Michalina Rakuła, uczennica ZSO nr 14 w Zabrzu, która haftuje od dzieciństwa. W tym roku przygotowała obraz ze stajenką na czarnym tle. W sumie jury przyznało 62 nagrody. Podczas gali podsumowującej wystąpił zespół taneczny, było słowo o Bożym Narodzeniu i występ grupy śpiewającej kolędy.

  Pokonkursową wystawę można oglądać w niedzielę 13 grudnia po każdej Mszy św. przedpołudniowej. Grupy mogą ją zwiedzać dodatkowo w dni robocze do 14 grudnia od 10.00 do 11.00. Po klucze należy zgłosić się na probostwo parafii św. Anny.

  Wyniki konkursu we wszystkich kategoriach można pobrać poniżej. 

  Grand Prix zdobyła Michalina Rakuła, uczennica ZSO 14 w Zabrzu   Grand Prix zdobyła Michalina Rakuła, uczennica ZSO 14 w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół